-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Asszisztens
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Óvodapedagógus
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Projektvezető
2024. 11. 24
-
Áruösszekészítő - raktáros
2024. 11. 24
-
Nyugdíjas takarító
2024. 11. 24
-
Ingatlanközvetítő
2024. 11. 24
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Dögvirág (Stapelia grandiflora)
Ez a növény a egyedi csillag alakú virágokat hoz. A dögvirág a kaktuszfélékhez tartozik, és sokak szerint nem a legvonzóbb példánya fajtájának.
Óriás kontyvirág (Amorphophallus paeoniifolius)
Ez a gyönyörű virág a Fülöp-szigeteken él, de megtalálhatjuk Dél-Ázsia más országaiban is, mint például Malajziában vagy Indonéziában. A „ rossz szagú liliom", ahogyan még nevezik, egy olyan trópusi gumós növény, amelyet a zöldségfélék helyett is használnak a konyhában. Ez a növény erdetetileg Ázsia déli részéről származik.
Óriás afrikai csillagvirág (Stapelia gigantea)
Csillag alakú virága hasonló a dögvirágéhoz. Ezt a virágot még Stapelia nobilis sau Stapelia marlothii néven is ismerik. Jellemzői hasonlóak a dögvirágéhoz, mindkettő rendkívül kellemetlen szagot áraszt. (Rothadó húsra emlékeztető szagával vonzza a rovarokat.)
Afrikai földikürt (Hydnora africana)
Ez a furcsa, parazitaszerű növény, amit Hydnora africana-nek neveznek, Afrika déli részéből származik. A növény nagy része a talajszint alatt fejlődik, virága viszont már látható. Tömény ürülék szagot áraszt, ezzel csalogatja magához a dögszagot kedvelő cserebogarakat és pollent szállító rovarokat. A virág egyfajta csapdát állít nekik, fogva tartja őket egy darabig, aztán amikor a szirmai szétnyílnak, elengedi őket.
Titánbuzogány virág (Amorphophallus titanunum)
Egyedülálló virág, egyedülálló névvel. A neve tuljadonképpen a görög amorphos-ból származik, azaz a formátlan. Phallos magyar megfelelője a pénisz és titanum az óriást jelent. Ez a virág a világon a legnagyobb egyvirágú növény. Sumatrában, Indonéziában fedezték fel először. Az illata miatt, ami egy bomlásban levő test szagára emlékeztet, tetemvirágnak is nevezik (indonéz nyelven bunga bangkai - ahol bunga virágot jelent, bangkai pedig tetemet).
Erdei kutyaszömörcsög (Mutinus caninus)
Ez a virág egyedi és érdekes. Valójában egy erdei gomba, kicsi, vékony, hosszúkás formával és keskeny csúccsal. Általában kisebb csoportokban él az erdőkben levő kőtörmelékek között,, Európában és Amerika északi részén. Azt mondják róla, hogy nem ehető, de vannak olyan híresztelések is, miszerint fogyasztható, és igen ízletes. Amíg egy virágra jellemzőek az élénk színek, a jó illat, ami vonzza a rovarokat és a méheket, a kutyaszömörcsög inkább egy rothadt pálpusztai sajtra emlékeztet, és kellemetlen szaga inkább elriaszt a fogyasztásától.
Vörös tintahalgomba (Aseroe rubra)
Külseje hasonló egy gombáéhoz, ez a visszataszító formájú és szagú élő szervezet általában Ausztráliában él. Könnyen felismerhető, mert a kifejlett növény a kökörcsinhez hasonlít. Általában a füves helyeket szereti.Úgy néz ki, mint egy piros csillag, amely mintha barna, nyúlós anyaggal lenne befedve, a szára pedig fehér. A repülő rovarokat vonzza, hogy ezektől átvegye a spórákat.
Rafflesia arnoldii
Talán ez a legismertebb kellemetlen szagú virág a földön, mivel azt mondják, ennek van a legnagyobb virága a világon. Csak a Fülöp-szigeti trópusi erdőkben él meg, Szumatrán, Borneón és a Malai-szigeteken.
Rafflesia keithii
Ez a virág egy parazita, amely Borneón honos. Harry George Keith után nevezték el, aki Sabah erdőinek természetvédője volt. Ez a bűzös növény, magához vonzza a rovarokat és a cserebogarakat, amelyek elvégzik a beporzást.
Rafflesia kerrii
Thaiföld és Malajzia trópusi erdőiben találkozhatunk ezzel a virággal. A legtöbb példány viszont a Khao Sok Nemzeti Parkban található. A virág helyi neve Bua Phut vagy Bua Tum.
Rafflesia tuan-mudae
Ez a virág is a Rafflesiaceae családból származik. A tetrastigma nevű növény szárain élősködik. A nagyméretű virágok akár 1 m átmérőjűek is lehetnek. Általában a növény bimbói a földön kúszó ágakon virágoznak, eltérően más, ebből a családból származó fajtól, ahol a bimbók a levegőben levő ágakon is virágozhatnak.
Lódög kontyvirág (Helicodiceros muscivorus)
Ez egy díszvirág, ami a Földközi-tenger észak-nyugati részéről származik. Bomlásban levő tetem szaga van, így vonzza magához a rovarokat és bogarakat amelyek a pollent szállítják. Egyes fajták, fogva tartják a rovarokat valamennyi ideig, hogy pollent megszerezzék.
Sárkány kontyvirág (Dracunculus vulgaris)
Ez a növény Görögországból származik, ahol Drakondia néven is ismerik. Alakja hasonlít egy sárkányéra, amely egy virág köré tekeredik.
Büdös kontyvirág (Symplocarpus foetidus)
Ezt a virágot nagyon sok néven ismerik, de a legelterjedtebb a büdös kontyvirág. Egy kis méretű és rossz szagú növény, ami a nedves helyeket szereti. Természetes élőhelye Dél-Amerika, Kelet -Ázsia, Szibéria keleti része, valamint Japán és Kína észak-keleti része.
Foltos kontyvirág (Arum maculatum)
Ez a faj nagyon elterjedt Európa északi részén, és nagyon sok elnevezése van, de a legismertebb közülük a kontyvirág. A hímnemű virág ebből a növényfajtából egy szőrszálakat tartalmazó gyűrűvel van ellátva, amivel fogva tartja rovarokat. Amíg a rovarok a csapdában vannak, a hímnemű virág befecskendezi őket pollennel, hogy aztán a rovarok majd elhordják azt a női virágokhoz.
Sárga lápbuzogány (Lysichiton americanus)
Ezt a növényt még a görény sárga káposztájának is nevezik. Többnyire a lápokban és a nedves erdőkben találjuk meg, magas folyóvizek mentén vagy a Csendes-óceán észak-nyugati nedvesebb szigetein. Tavasszal nyílik. Ugyanakkor, ez a virág hőt is termel, úgyhogy télen elolvad a hó körülötte és így képes a túlélésre. Szörnyű szagokat áraszt.