-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Junior épületgépész mérnök
2024. 11. 22
-
Könyvelő
2024. 11. 22
-
Takarító
2024. 11. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
- Válasszunk egészséges virághagymákat. Kerüljük a száraz és fonnyadt, szivacsos vagy penészes példányokat. Általában, minél nagyobb a hagyma mérete, annál több virágot hoz.
- Válasszunk megfelelő helyet: A legtöbb virágzó hagymás növény a napos helyet kedveli, de azt lényegében bárhol megtalálhatjuk tavasszal, még mielőtt a fák kilombosodnak. Tehát, az ültetésre kiválasztott hely, ha ősszel árnyékos is, azért még tavasszal lehet napsütéses.
- Az erdei hagymások (Anemone nemorosa (Berki szellőrózsa), Arisaema (Háromlevelű csápvirág), Erythronium (Kakasmandikó), Galanthus (hóvirág) és a hármasszirom jobban kedvelik a kissé hűvös, árnyékos helyet. A jó vízelvezető talaj megóvja a virághagymát az elrothadástól hűvös időben is.
- Azokon a területeken, ahol a tél hideg, addig ültethetünk virághagymát, ameddig a föld elég puha ahhoz, hogy gödröt ássunk bele. Viszont dúsabb lesz gyökérzete, ha november közepe előtt ültetjük el őket, hogy legyen idejük a fagyok előtt begyökeresedni.
- A csúcsos végükkel felfelé ültessük a hagymákat. Lehetséges, hogy néhány összezsugorodott gyökeret is látunk a laposabb végén, ami segítségünkre lehet. Ha nem tudjuk megállapítani, hogy melyik vége a tő, ne aggódjunk. A növény meg fogja találni a maga útját előbb vagy utóbb.
- Ültessük a virághagymákat egy körülbelül háromszor olyan mély gödörbe, mint azok saját átmérője. A nárciszoknál ez kb. 15- 20 cm-t jelent. A kisebb virághagymáknak kb. 7- 10 cm mély gödör szükséges.
Bővebben: Hagymások ültetése: melyiket, milyen mélyre?
- Ültetéskor keverjünk egy kis csontlisztet vagy szuperfoszfátot a talajba a gödör alján, hogy serkentsük az erős gyökérzet képződését. Egy kevés vízbe keverhetünk jól oldódó műtrágyát is, de ez nem szükséges, ha már előzőleg gondoskodtunk a talaj tápértékének növeléséről.
- Ha sok a területen a kisrágcsáló vagy talajlakó kártevők, próbáljunk meg egy kis pirospaprikát szórni az ültetési gödörbe vagy a virághagymákat egy fémből/műanyagból készült ültetőkosárba elültetni. A gyökerek és tövek keresztül nőnek majd rajta, de a rágcsálók nem férnek hozzá a hagymákhoz. A nárciszt elkerülik a rágcsálók, tehát, ha a többi hagymás mellé ültetjük megvédi azokat is.
Tippek a virághagymák kiültetésére:
- A természetes hatás kedvéért: A virághagymák csoportos elültetése a legmegfelelőbb arra, hogy virágai természetes hatást keltsenek. Ássunk fel egy nagyobb területet és ültessünk el több virághagymát egyszerre, vagy csak egyszerűen dobjuk fel a hagymákat a levegőbe és ültessük el őket ott, ahol földet érnek. Meg fogunk lepődni, milyen jól beválik majd ez a módszer.
- Jelöljük meg az ültetések helyeit: Jelöljük meg, hogy hol és mit ültettünk el, így nem fogunk ugyanarra a helyre ismét ültetni.
- Tavaszi gondoskodás: Mikor a hagymások befejezték a virágzást, vágjuk vissza a virág szárát egészen a földig. Ha a látvány nem is vonzó, mégis hagyjuk virágzó hagymásaink levélzetét természetes módon leszáradni. Próbáljunk meg ellenállni a kísértésnek, hogy akkor vágjuk le a levélzetet, mikor még zöld, de már lelógó. A virághagymának szüksége van erre az időre ahhoz, hogy fotoszintézis útján táplálékot tartalékoljon a következő évi virágzáshoz.
- A virághagymák többfelé osztása: Sok virághagyma szétterjed, megnő és virágaik zsúfolt hatást keltenek az ültetési területen. Ha szeretnénk átültetni vagy többfelé osztani a hagymákat, akkor erre a legalkalmasabb a pihenési időszak, amely a levélzet teljes leszáradása után kezdődik, és aránylag rövid ideig tart. Éppen ezért a levélzet leszáradása után ne halogassuk sokáig ezt a műveletet!
értékelés