-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
takarító
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A hortenzia igen kedvelt dísznövény, amelynek szép, színes virágai vannak, így bármelyik kert gyönyörű kiegészítőjévé válhat. Nézzünk meg egy pár javaslatot a kerti hortenzia nevelésével kapcsolatban!
A kerti hortenzia gondozása
Napfény: A hortenzia rengeteg színben és formában pompázó virágaival nagyszerű kiegészítője lehet kertünk félárnyékos részeinek. Viszont az én kőbevésett szabályom szerint: ha túl nagy az árnyék, és minden csupa moha, akkor bizony nehéz dolgunk lesz. De ahol csak egy kis fény is éri, ahol gyomok is nőnek, oda már nyugodtan ültethetjük a hortenziáinkat, mert gyönyörűek lesznek.
Hortenzia gondozása
Vannak törpe és nagyobb változatai egyaránt, és ősszel teljesen elszáradnak, télire pedig elhullatják az összes levelüket. Én nagyon szeretem ezeket a virágokat a kertemben, mivel a bejárat mellé is ültethetem őket, hisz nem nőnek 3 méter magasra, habár a nagyobb változatok már igen. Úgyhogy jó, ha előre tudjuk, milyen fajtát fogunk ültetni és az mekkorára fog megnőni.
Melyik hortenziát választanád a kertedbe? >>
A hortenzia ültetése
Ültetéskor arra figyeljünk, hogy a gyökér legyen jól betakarva földdel, a szár pedig a földfelszín fölött legyen. Még ha úgy is tűnik, hogy a bokor elpusztult, a gyökere még él. Már sok hortenziám volt, ami teljesen elszáradt, de attól még meghagytam őket a kertemben, mert tavasszal újra kihajtottak. A lényeg az, hogy a gyökér föld alatt legyen és akkor biztos, hogy újra ki fog hajtani.
Hortenzia talaj: mit szeret?
A hortenzia az enyhén savanyú talajt kedveli, ezért ültetőgödrébe cseréljük kerti talajunkat - amely Magyarországon inkább meszes, lugos kémhatású mint savanyú (kivétel Nyugat-Magyarország). Tőzeggel kevert komposztot vagy egyéb savanyú kémhatású virágföldet keverjünk közé.
Gombolyítsuk össze a hortenzia gyökereit!
Ássunk egy lyukat és ültessük bele - én azonban előtte össze szoktam tömöríteni a gyökereket. Akkor is jól fognak fejlődni, ha szerteszét ágazó gyökerekkel ültetjük el, de ha összegombolyítjuk a gyökereket, és csak kissé választjuk őket szét, akkor is lesz helyük fejlődni. Ily módon több virág lesz a bokron. Minél mélyebbre nyúló, és vastagabb gyökerei vannak egy növénynek, annál több virágot bont.
Szóval földbe ültetem, alaposan betakarom a gyökeret, jól megnyomogatom és békén hagyom. Minden egyes évben újból kifejlődik. És következő nyáron gyönyörű zöld levelei lesznek és rengeteg virágot fog bontani.
A tavasszal vásárolt hortenziát vagy kiültetjük a kertbe vagy nagyobb dézsában is nevelhetjük az első év(ek)ben, hogy megerősődjön, ugyanis a fiatal - főleg a be nem gyökeresedett - példányok még nem tolerálják a téli fagyokat, míg a kifejlett bokor már takarással elviseli a komolyabb téli minuszokat is.