-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Alkalmi pakolós diákmunka - XII. kerület - 11.29. - Br. 2000Ft / óra
2024. 11. 21
-
Karbantartó
2024. 11. 21
-
HR Gyakornok Pécs (WHC022603)
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Karácsonyi hóember készítés
A nagy hóember készítéséhez 3 különböző méretű hungarocell golyó szükséges: egy nagyobb és két kisebb. Ha nem tudunk beszerezni hungarocellgolyókat (kreatív boltokban, dekorációs boltokban kapható), akkor megteszi egy papírdoboz is, kicsit méretre „kerekítve".
1. A test összeállítása
Ha talpazatot is szeretnénk, akkor annak bármilyen papírdoboz megfelel. A kívánt nagyságtól függően lehet akár szaloncukros doboz is. Először is fessük be hóember elemeinek minden oldalát fehér festékkel. (Az akril festék a legjobb, mert jól fed. Ha nincs más, jó a tempera, vagy a festékspray) Lehet kapni félgömb formákat is, amiket lefestés után be kell ragasztózni és összeilleszteni.
2. A sál és a kezek elkészítése
Hozzávalók: apró fekete gyöngyök vagy golyók a szemeknek és a szájnak.
Az orrhoz: narancs színű papírból tekert répa forma (hőre keményedő gyurmából is elkészíthetők a kiegészítők)
Egy kartonra rajzoljunk 2 db kéz formát, amihez filcből, vagy bolyhosabb gyapjú anyagdarabból 4 db kesztyűty vágunk ki. ( Az elülső és hátsó oldalára is kell 1-1 a kezeknek.) Ezt ragasztjuk majd a hóember kezére, kesztyű gyanánt. Vághatunk 2 db keskeny színes sávot is - bármilyen anyag megteszi - ezt majd a kesztyű végére ragasztjunk, oda, ahol a kesztyű és a kéz találkozik, „beszegni" a hóember kesztyűjét.
Ezután kartonból, kivágjuk a hóember kalapját. Ha nagyobb hóembert készítünk, akkor egy régi sapka is nagyon mutatós lehet, nem kell feltétlenül papírkalapot készítenünk.
3. A kezek és a kalap felragasztása
Erős, folyékony ragasztót használjunk a kezek és a kalap felragasztásához. Szintén ragasztózzuk be a testet is. Ezután helyezzük a hóembert egy tálcára és szórjuk meg műhóval. Addig szórjuk rá a műhavat, amíg az egész testét be nem vontuk vele.
Nagyon jól mutat az ezüstösen csillogó műhó, a hipermarketekben is lehet kapni, zacskós kiszerelésben. Amint alaposan meghintettük vele a hóemberünket, hagyjuk kicsit száradni.
4. A kiegészítők felragasztása
Ehhez praktikusabb, ha csipeszt használunk. A szemeket, szájat és orrot így könnyebb felhelyezni. Az arc felépítésénél lehetünk kreatívak, a gyöngy csak egy ötlet, díszíthetünk gombokkal, vagy akár festhetjük is az arcot. Végül tegyünk összekötött ágakból virgácsot is a kezébe, és textilből kivágott anyagból nyakkendőt, vagy sálat a nyakába.
TIpp: ha kisebb méretű hóembert készítettünk, akkor díszíthetjük vele az ünnepi asztalt is. Elég ha fenyőágallal, színes karácsonyi díszekkel rakjuk körbe, nagyon mutatós dekorációt kapunk. Készíthetünk egy hóember családot is, különböző méretekben, minden családtagnak egyet - egyet. Ha kisebb hóembereket készítünk, díszíthetjük vele a karácsonyfát. Nagyon jól mutat, ha csak kis hóemberfejeket készítünk és azokkal dekoráljuk a fát.
Üvegbe zárt hóember
Kedves ajándékot készíthetünk, ha a hóember talpára ragasztót nyomunk és beleálítjuk egy befőttes üvegbe.
Ragaszthatunk mellé egyéb apró tárgyakat is: kis díszdobozt, díszgömböket, fenyőágat, terméseket, vagy berendezhetünk egy téli tájat. Ha minden kellékünket az üveg aljára ragasztottuk, szórjuk meg alaposan műhóval. Ezután, ha egy kicsit száradt, nyugodtan lezárhatjuk az üveget. Szép és kedves meglepetés, és körübelül 20 perc alatt elkészíthető.