-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A hagyományos szájvíz káros a környezetre!
Tudtad, hogy a recept nélkül kapható szájvizek még inkább károsítják a környezetet? Gondoljunk csak arra, hogy ezek a termékek mennyi kémiai anyagot tartalmaznak, beleértve a formaldehideket, a nátrium lauryl szulfátot, a poliszorbátot és a cetylpiridinium-kloridot.
Vegyük figyelembe, hogy ezek az anyagok mérgezőek a vízi élővilágra. Hogy hogyan? Miután szánkat kiöblögetjük és kiköpjük a szájvizet, ez a csatornába kerül, ezáltal bővítjük a szennyvizek mérgezőanyag tartalmát, mindezt azért, mert napjainkban divattá vált a száj egészségéhez szükséges termékek használata. Elfelejtjük, hogy mindezt a környezet rovására tesszük.
Gondoljunk arra a szállítási folyamatra is, amíg a szájvíz a gyártótól a kagylónkba kerül. Környezetbarát tudatunk már attól is megborzong, ha arra gondolunk, hogy minden palack szájvíz után mennyi kipufogó gáz kerül a levegőbe.
A szájvíz káros az egészségre is!
A baktériumok ellenálló képességére kell gondolnunk. Úgy, ahogy az antibiotikumok ellenőrizetlen használata során a baktériumok ellenálló képességet szereznek, egy bizonyos szájvíz hosszú távú használatánál is fenn áll ez a veszély. Lehet, hogy éppen egy újfajta szuperbaktérium jön létre szánkban, de már az a gondolat is elrettentő, hogy formaldehidekkel öblítjük érzékeny szánkat.
Tehát mit tehet a környezetvédő, aki szája gondozása közben arra is szeretne gondolni, hogy ne károsítsa környezetét?
Természetesen nem kell abbahagyni szánk és fogaink ápolását, csupán környezetbarát, otthoni készítésű szájvizet kell használni.
Környezetbarát szájvizek
Keverjünk össze minél több asztali sót meleg vízzel, és használjuk minden nap szánk egészségének megőrzésére, a kellemetlen lehelet elkerülésére és a kisebb fertőzések kezelésére.
Keverjünk össze fél teáskanál szódabikarbónát 240 ml vízzel, és használjuk szájvízként, ez ugyanis semlegesíti a savas baktériumokat, és felfrissíti leheletünket.
Egy teáskanál hidrogén peroxidot, 1 teáskanál sót és 1 csésze meleg vizet keverjünk össze, majd használjuk szájvízként és fogfehérítőként (a hidrogén peroxid alapvető alkotórésze a fogfehérítő készítményeknek).
Természetes szájvíz készítése
Könnyen elkészíthető természetes növényi szájvízként a következő recept ajánlott: 2½ csésze desztillált vízhez (miután a tűzről levettük), adjunk hozzá 1 friss menta levelet, egy teáskanál rozmaring levelet és 1 teáskanál ánizsmagot. 20 percig forrázzuk, majd hagyjuk kihűlni, végül szűrjük le. Ezután használhatjuk szájvízként. Ha nagyobb mennyiséget szeretnénk készíteni, adjunk hozzá 1 teáskanál mirha tinktúrát, ezzel ugyanis a készítmény tovább eláll.
Csupán egy kis leleményesség szükséges és máris szövetségesek lehetünk Földünk védelmezésében. Ráadásul pénzt is spórolhatunk a drága szájvizeken.