-
Asszisztens
-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Ha növényed kinövi a kertet, eladhatod
Egy intenzíven gondozott kert állandó változásban van, úgysem tudunk ellenállni az újdonságok csábításának, újabb és újabb növényeket ültetünk el, azután eljön az idő, amikor a legnagyobb, legrégibb növényeink között válogatást kell tartanunk, hogy helyet adjunk az újaknak. Legjobb ilyenkor egy profi kertépítőt hívni, aki esetenként szép pénzt is fizet az amúgy igen mutatós, de már túl terebélyes növényünkért, hogy azután egy tágasabb kertben helyezze el. Ma már olyan ügyes módszerek vannak, hogy ilyen korosabb növényeket is ki lehet emelni, és át lehet ültetni biztos eredési eséllyel. Korábbi kertépítői tevékenységem során én is részt vettem ilyenekben: a legnagyobb növény, amit átültettünk, egy 12 méter magas hamisciprus volt, tömege a földlabdával együtt kb. 17 tonna!
Kitöltik a teret (Kertészeti Egyetem arborétuma)
Légy szigorú: ha tönkrement, válj meg növényedtől!
A növények egy része a kor előrehaladtával bontja ki teljes szépségét, ilyenek például a cédrusok: egy kétszáz éves libanoni cédrus lélegzetelállítóan festői látvány, de a kínai borókák is általában csak 10-15 év elteltével mutatnak igazán (a Ketelerii fajta 20 évesen már pazar szépségű). Az ilyeneket eleve úgy kell a kertben elhelyezni, hogy elég terük legyen a kiteljesedéshez, és később se kelljen megválnunk tőlük. Igen sok olyan növény is van azonban, mely idősebb korában megcsúnyul, kiritkul, felkopaszodik, elveszíti azt a jelleget, amely miatt annak idején beleszerettünk. Az ilyen növénytől, bár kegyetlenül hangzik, mégis a legcélszerűbb mielőbb megválni. Ezzel teret nyerünk újdonságaink elhelyezéséhez, illetve kertünk összképén is sokat javíthatunk.
A Kertészeti Egyetem Arborétumában sajnos ki kellett vágni a képen már láthatóan beteg mamutfenyőt
A gyümölcsfa termelőeszköz, nem műemlék!
A gondolat, mely egy egykori professzoromtól származik, itt időszerű és tökéletesen illik a dísznövényekre is: "A gyümölcsfa termelőeszköz, nem műemlék!". A dísznövények ugyan nem termelőeszközök, de lelkünk kényeztetésével mégis hajtanak hasznot és náluk is van egy bizonyos időszak, amíg igazán képesek ékesíteni kertünket. Ez az időtartam egyes évelőknél mindössze 1-2 év, más növényeknél (fák, fenyők) több száz év is lehet! Kertünk ápolásába, szépítésébe azért fektetünk oly sok időt és energiát, hogy azután élvezhessük a benne töltött nyugalmasabb időszakokat, kikapcsolódjunk, feltöltődjünk, örüljünk növényeink fejlődésének. Egyáltalán nem lelketlenség, ha ennek érdekében néha áldozatot is hozunk.
Treemail Dísznövény Csomagküldő Szolgálat |
A TREEMAIL Dísznövény Csomagküldő Szolgálatnál több száz fenyőkülönlegesség, bambuszok, díszcserjék, díszfák, egzotikus gyümölcsök, dézsás növények kaphatók. Remélem, e néhány gondolattal sikerül hozzájárulnom ahhoz, hogy a kedves Olvasó kertje is mindig a lehető legtöbb örömöt nyújtsa, cserében a sok gondoskodásért! |