-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Senior Business Analyst - Budapest, XIII. kerület
2024. 11. 23
-
Junior épületgépész mérnök
2024. 11. 22
-
Könyvelő
2024. 11. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az élő koszorúkat, girlandokat, unalmas vagy érdektelen felületek felélénkítésére is alkalmazhatjuk, mint például a kerti fészer ajtajának díszítésére.
Díszítsük ajtóinkat vidám, növényekkel teletűzdelt koszorúkkal!
Mire lesz szükségünk a koszorú elkészítéséhez?
Minden szükséges eszközhöz hozzájuthatunk a szaküzletekben, kertészeti központokban vagy a virágüzletekben.
- Latex vagy egyéb anyagból készült védőkesztyűre
- Kőműveskanálra
- Egy 10 literes vödörre
- Virágföldkeverékre, amely 6 liter virágföldből, 3 liter érett komposztból, 1 csésze (250 ml) szerves, lassan felszabaduló műtrágyából és 2 evőkanál (30 ml) víz-visszatartó kristályból áll
- Puha mohaszőnyeg darabokra: keressünk nagy darab mohaszőnyeget, melyben kevés a hézag. Ne nedvesítsük be használat előtt, mert attól túl nehézzé válik, és hajlamos a szivárgásra
- Három, U-alakba csavart, kör alakú huzalra, melyet kereszt-huzalokkal rögzítünk egymáshoz. A mi keretünk 50 cm átmérőjű
- 14 méteres zöld virághuzalra vagy rozsdaálló rézdrótra
- Drótvágóra
- Növényekre: körülbelül 25-50 cm-es koszorúhoz valókra. Az árnyékos helyekhez választhatunk indás ínfűt, angol borostyánt, aranylevelű kúszó linzinkát, kisméretű árvácskát vagy ibolyát; a napos helyekre pedig agávét, pozsgás növényeket, varjúhájat, kakukkfűt
- Ollóra vagy késre
- Különböző ágakra (opcionális)
Élő koszorú |
Hogyan lesz ebből koszorú?
1. lépés: Kezünkön kesztyűvel, a vödörben keverjük össze a virágföldet, komposztot, műtrágyát és a víz-visszatartó kristályokat, majd alaposan locsoljuk meg. Helyezzük a mohát 75 centiméternyi átmérőjű köralakba, egy nagyméretű pad vagy asztal felületére. A mohadarabok fedjék egymást, a réseket pedig tömjük be kisebb darabokkal.
2. lépés: Helyezzük a drótkeretet a mohából kialakított kör közepére, a nyitott oldalával felfelé. Szórjuk a földet a keret belsejébe és rendezzük el.
3. lépés: A virághuzal egyik végét csúsztassuk a moha alá, és húzzuk a kör külső részéről a közepe felé. Ahol a huzal alól megy végig, óvatosan emeljük fel a mohát, úgy középen, mint a külső gyűrűben, és tekerjük vele körbe a keretet, hogy a föld ne hulljon ki. Mielőtt folytatjuk a műveletet, a moha rögzítéséhez kössük meg a drótot körülötte, de jó szorosan. Így jön létre a huzal legelső spirálja.
4. lépés: Tekerjük a huzalt körbe-körbe. Amint a mohát ráhajtjuk a földre, és a drótot szorosan köré csavarjuk, körülbelül 2,5 centiméteres távolságokban, elkezd kialakulni a koszorú formája is. Amikor elérjük a kiindulási pontot, vágjuk el a drótot úgy, hogy hagyunk körülbelül 40 centiméternyit a későbbi akasztó elkészítéséhez.
5. lépés: Egy újabb szál dróttal, az eredeti kezdési pontból kiindulva, ismételjük meg a körülcsavarás folyamatát, ám ez alkalommal helyezzük közé a növényeket is. (A drótozás a növény beültetését kell, hogy kövesse.) Hogy behelyezzük a növényt, szúrjuk át a mohát az ollóval vagy a késsel, és az ujjunkkal csináljunk egy rést a talajban. Kissé lazítsuk meg a földlabdát, nyomjuk be a növényt és a következő huzal körécsavarásával, rögzítsük a koszorúra.
6. lépés: Folytassuk a növények kiválasztását, különböző kellemes színek és szerkezetek keverékével; néhányat helyezzünk közelebb a közepéhez, másokat távolabb, egészen addig, amíg a koszorú teljesen körbe lesz ültetve. Vágjuk le a drótot, és kössük hozzá a legelső spirálhoz. Ráadásként, szúrjunk érdekes ágakat a mohába, hogy kikandikáljanak a virágok között.
Az akasztóhoz: Húzzuk át a fentebb említett 40 centiméteres drótszál végét az egyik spirálon, és készítsünk egy 8 centiméteres hurkot; ezt majd duplázzuk meg, hogy egy három szálas, vastag akasztót hozzunk létre. Végül, vágjuk le.
Megszívlelendő tanácsok koszorúk készítésekor
- Körültekintően válasszuk ki a növényeket. Koszorúnkat a napra vagy árnyékba fogjuk függeszteni? Virág és levél kompozíciót szeretnénk? Egynyári és évelő növényeket? A koszorú lehet pusztán díszítő jellegű - például olyan, melyet borostyánnal készítenek és télire bevisznek a nappaliba - vagy gyakorlati jellegű, mint egy miniatűr, konyhakerti gyógynövény koszorú.
- Keverjünk a földbe lassan felszabaduló műtrágyát, hogy a növényeknek folyamatos tápanyagforrást biztosítsunk. Ha elfogyott, öntözéskor használjunk vízben oldódó műtrágyát. Ne feledjük, hogy a felfüggesztett koszorú földjében megtalálható tápanyag, gyorsabban átmosódik, mint a cserepekben.
- Ne hagyjuk a koszorút kiszáradni. Úgy öntözhetjük meg a legjobban, ha egy lapos felületre helyezzük, alaposan megöntözzük, majd hagyjuk, hogy lecsorogjon, mielőtt a helyére függesztjük. Ajánlatos vízvisszatartó kristályokat szórni a virágföldbe, melyek hosszabb ideig megtartják a nedvességet.
- Távolítsuk el az elhervadt virágokat, hogy teret engedjünk az új hajtásoknak, ugyanakkor a koszorú is tiszta maradjon!