-
Értékesítő
-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Junior épületgépész mérnök
2024. 11. 22
-
Könyvelő
2024. 11. 22
-
Takarító
2024. 11. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
2009. 04. 24. - Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara előrejelzése
Cserebogár rajzás megindult, ahol szükséges védekezés, méhkímélő technológiával vagy méhekre nem jelölésköteles (méhekre nem veszélyes) készítményekkel lehetséges.
A gyümölcs-szőlő kultúrákban a vegetációs állapotra alapozott védekezés hagyományos formái alig hajthatóak végre. Szinte együtt virágzik minden gyümölcsfa, de kedvező olyan szempontból, hogy most kisebb a monilia-, tarfrinaveszély mint előző években. Az előrejelzés szerint még 5-8 nap nyárias meleg várható amikorra az almák virágzása is megkezdődhet. A jelenlegi helyzetben a levélaknázók, levéltetvek, atkák, körtelevélbolha kelése, rajzása már megindult megfigyelésük fokozottan szükséges.
Szilvában, körtében a poloskaszagú darazsak magas egyedszáma miatt kell elvégezni a virágzás után a kártételi vizsgálatot.
Szőlőben megindult erősen a könnyezés, a fakadás megkezdődött a déli részeken. 1-2 héten belül a jól áttelelt szőlőlisztharmat képletei miatt a kénes lemosás feltétlenül indokolt, ahol az előző évben erős fertőzések voltak.
Házikertben igen nagy technológiai gondot jelent a szabadforgalmú talajfertőtlenítő szer hiánya. Már a talaj felső 10 cm-ben vannak a cserebogár lárvái, a pajorok, a hamarosan kezdődő palántázáskori védelem itt megoldhatatlan.
A földi bolhák magas egyedszáma miatt a retek, káposzta, karfiol palánták veszélyeztetettek.