-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A mindennapi életünkben fontos szerepet játszanak a növények. Szinte minden ember díszíti lakását velük, ünnepekre vagy egyszerű figyelmességből gyakran veszünk virágot szeretteinknek. A fák azonban kezdenek eltűnni a hétköznapjainkból.
Naponta megyünk el mellettük, de jóformán eszünkbe sem jut, hogy a fáknak is szükségük van gondoskodásra. Az évszázadokon át tisztelt növények korunkra elvesztették érdekességüket, az emberek többsége puszta tárgyként tekint rájuk, és csak nagy ritkán, tavasszal vagy ősszel vesszük észre a szépségeit. Bár a kínaiak már évszázadokkal ezelőtt - először mindössze szórakozásképpen - elkezdték gondozni a törpe fácskákat, századunk végén új természetszemléletként üdvözlik szerte a világon.
A bonsai szó japánból ered, jelentése "kis fa, edényben".
Ezek az apró növények nem "torzszülöttek", minden olyan jellegzetes vonást megtalálhatunk bennük, ami egy felnőtt fa velejárója, és nem is kínzás, hiszen a rendesen gondozott növény nagyszerűen érzi magát miniben is.
A bonsai két alapvető szabályozásra épül, a földmennyiség korlátozására és a rendszeres metszésre.
Ne gondoljunk továbbra sem a fák megnyomorítására, hiszen gondos metszésünk eredményeképpen sokkal kevesebb kárt okozunk, mint egy átlagos vihar a természetben, ráadásul ezáltal mi magunk alakíthatjuk ki fácskánk külalakját.
A növény genetikai felépítése egyáltalán nem módosul, tehát az általunk gondozott bonsai normál méretű gyümölcsöket terem és ha kedvező feltételek mellet kiültetjük az erre alkalmasakat a szabadba, akkor képesek alkalmazkodni környezetükhöz és gyors növekedésnek indulnak. Az igazi bonsai rajongó persze erre nem is gondol, hiszen egy-egy fácska akár életünk végéig is elkísérhet minket.
A bonsai, nevének eredete ellenére Kínából származik, nagyjából a VI.-X. század idején találhatunk először említést az edényben tartott apró fácskákról.