-
gipszkartonozás, szárazépítés
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
sofőr
-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Fiókvezető | Esztergom
2024. 12. 11
-
Junior vámügyintéző
2024. 12. 17
-
Vezérlőkábel-szerelő
2024. 12. 17
-
Kivitelezési előkészítő mérnök
2024. 12. 17
-
Csomagoló, Megrendelés összekészítő
2024. 12. 17
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A pálcikakaktuszt egyes helyeken Rhipsalis salicornioides néven árusítják.
A fiatal szárak felfelé állnak, de ahogy növekednek, és a kaktuszunk kora előrehaladtáal is fokozatosan lefelé hajlanak. A tél vége felé az ágak végén kb 1 cm-es sárgás-narancssárgás színű virágok jelennek meg. A lakásban tartott növények is könnyen virágoznak. A pálcikakaktuszt legjobb függőkosárban tartani, mert lecsüngő ágai így érvényesülnek igazán.
A pálcikakaktusz hőigénye:
A pálcikakaktusz egész télen a hűvöset, kedveli. Legalább 10 °C-os és legfeljebb 18 °C-os hőmérsékletet kell biztosítanunk számára a teleléshez. A májustól szeptemberig tartó növekedési időszak során 16-29 °C-os hőmérséklet az ideális számára.
A pálcikakaktusz fény-, és páraigénye:
Annak ellenére, hogy erdei növény, a pálcikakaktusz legjobban a szórt fényt kedveli. Hűvösebb időszakokban alaposan öntözzük meg, majd hagyjuk, hogy a talajfelszín kiszáradjon. 16C-os és ennél magasabb hőmérséklet esetén gyakrabban igényli az öntözést. Eredeti élőhelyén a pálcikakaktusz egyenletesen nyirkos környezetben él. Magasabb hőmérsékleten a növény folyamatosan növekszik. Langyos, mészmentes vízzel öntözzük. A magas páratartalom kevésbé fontos a számára, de időnként nem árt, ha öntözés helyett vízzel lepermetezzük.
A pálcikakaktusz tápoldatozása:
Nyáron lehet hetente tápoldatozni. Műtrágyázás előtt feltétlenül öntözzük meg. A megfelelő levélkomposztot a kertben a savanyú talajt kedvelő növények, például a rododendronok alól gyűjthetjük be.