-
Asszisztens
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Értékesítő
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Szobanövény dekorációk
A szobanövények egyre népszerűbb lakásdíszítő eszközök, főleg a városi lakásokban, amelyekhez kevés kinti zöld terület tartozik. Rendkívül változatos az otthonokban virágzó növények listája: virágos szobanövények, örökzöldek, cserjék, kis fák, pálmák, sőt még ritka, keleti és sivatagi növényfajták is előfordulnak. Majdnem mindegyikük virágzik egész éven át, így a tavasz hangulata akkor is megmarad a lakásban, amikor odakint hull a hó.
A dekorációs lehetőségek szinte határtalanok. Egyetlen szobanövény is feldobhat egy kávézóasztalt, egy kandallópárkányt vagy egy zongorát, a leveles vagy virágzó növények csoportja pedig drámai hangsúlyt ad egy zárt erkélynek vagy egy kiugró ablakfülkének.
Élénkké varázsolhatjuk konyhánkat is cserepes fűszernövényekkel, és tavaszi hangulatot kölcsönözhetünk a lakás előterének is illatos virágú hagymás növények segítségével. A zsúrkocsi szokatlan, de nagyon praktikus hely néhány cserepes növény számára. Több száz olyan hely van egy lakásban, ahol a szobanövények nemcsak jól mutatnak, de hasznosak is.
Hozzunk létre beltéri kertet
Egy beltéri kert létrehozása egyszerű, és szórakoztató hobbi, különösen azért, mert bármikor elkezdhetjük a virágok beszerzését, vagy bővíthetjük a már meglevő gyűjteményt. Ezt bármelyik évszakban megtehetjük. Természetesen nagyon fontos, hogy úgy válasszuk ki az élő növényeket, hogy hatékonyan szépítsék otthonunkat. De nincs szükség a túlbonyolításra. Nem kell született kertésznek lennünk. Csak józan ítélőképességre van szükségünk az elrendezéshez, és bármit felhasználhatunk, bútorokat vagy kiegészítőket, melyeknek segítségével fokozhatjuk otthonunk szépségét.
A cserepes növények
A virágzó növényeknek nevezzük azokat a növényeket, melyek egyszer vagy folyamatosan virágzanak különböző hosszúságú időszakokon át. A legkedveltebbek: muskátlik, azálea, begónia, hortenzia, liliom, rózsa, gardénia, krizantém, fokföldi ibolya, tulipán, mikulásvirág, nárcisz és jácint.
A leveles növények, többnyire trópusi fajták, melyek megfelelő gondozás mellett szinte minden éghajlat alatt termeszthetők. A legnépszerűbbek: filodendronok, páfrányok, majomfa, rákvirág, sárkánycserje, tarkalevél, díszcsalán, broméliák, kaktuszok és egyéb pozsgás növények.
A profi termesztők és virágárusok kedvence az agyagcserép, mert ez az egyetlen edényfajta, mely valóban úgy biztosítja a növénynek a termesztési feltételeket, akár maga a föld. Vékonyfalú műanyag edényben a növény nem rendelkezik ezzel az alapvető előnnyel. Észrevehetjük, hogy a legszebb, legegészségesebb növények agyagcserépben nőnek, ezeket könnyebb gondozni, és átültetni is nagyobb cserépbe, amikor nagyobbra nőnek.
Megjegyzés: a cserepes növényeket be lehet állítani egy dekoratív dézsába, vagy kosárba, virágtartó ládába, a különleges hatás kedvéért.
A növény kiválasztása és öntözése
Leveles növényekből olyanokat válasszunk, melyeknek levelei sötétzöldek és fényesek, a virágosak közül pedig olyat, melyeknek egészséges a töve, és jól fejlett, de nem teljesen kinyílt virágai vannak. Kerüljük a sárgult vagy megbarnult, felkunkorodó vagy hervadt virágokat és/vagy leveleket, valamint a lankadt szárú növényeket, ezek mind árulkodó jelei annak, hogy a növénynek nem egészséges a gyökérszerkezete. Kérjünk tanácsot a virágüzletben vagy a kertészeti szaküzletben a locsolásra vonatkozóan minden egyes növény esetében, és kövessük azokat gondosan.
A növények vízigénye különböző. Néhány a szárazságot kedveli, míg mások a több nedvességet. De ritka az, amelyik kibírja a túlöntözést. Ezért kitűnő a porózus agyagcserép, mely minden oldalán átereszti a fölösleges vizet, ez a legjobb biztosítás a növények „fulladása”, kipusztulása ellen. Általában, ha a virágföld felső rétege érintésre száraznak tűnik, akkor öntözést igényel. Használjunk langyos vizet. Ne hagyjuk, hogy a növény vízben álljon. Legjobb, ha minden növényt egyszerre öntözünk, lassan csorgatva a vizet addig, amíg az el nem kezd folyni a cserép alján levő vízelvezető lyukon.
Hőmérséklet, fény, műtrágya
Ne tegyük ki a növényeket se túl melegnek, se túl hidegnek. A legtöbb növény a 15-21°C hőmérsékletet szereti. Érdeklődjünk minden növényfajta hőmérséklet igényeiről a virágüzletben. Óvjuk a növényeket a huzattól, tartsuk távol a hűtő-, vagy fűtő berendezésektől. Ne felejtsük el pontosan megérdeklődni a virágüzletben, hogy melyik növényfajtának milyen a fényigénye. A virágzó növényeknek általában több fényre van szükségük, de különböző mértékben. A lombos, leveles növények általában kevesebbel is beérik. Igyekezzünk fényigényük szerint csoportosítani szobanövényeinket.
Havonta egyszer tápoldatozzuk a növényeket, de ne adagoljuk túl a szert. Végül, a jobb hatás kedvéért világítsuk meg mesterségesen a növényeket, ez jó kiegészítés, ha nem kapnak elegendő természetes fényt, csak vigyázzunk, hogy a lámpát ne tegyük túl közel a növényhez.