-
Értékesítő
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az otthonunkban nevelhető összes virág közül talán a papagájvirág (Strelizia reginae) a leglátványosabb. Tartása télikertben a legideálisabb.
A papagájvirág (Strelitzia reginae) tartása
Az otthonunkban nevelhető összes virág közül talán a papagájvirág- másik nevén paradicsommadár-virág - a leglátványosabb. Nagy, evezőlapát alakú, méretes levelek közül emelkednek ki a hosszú száron ülő, élénkpiros, narancssárga és kék színű, 15 cm átmérőjű, több héten át nyíló virágai.
Papagájvirág virágzása
Mint szobanövény, nagy türelmet igényel (az új növényeknél 3-4 évet kell várni az első virágzásra), amellett nagy a helyigénye is. Télen hűvös és jól megvilágított helyen kell tartani. A fejlett növényt ne ültessük át, az évenkénti virágzáshoz fontos a kinőtt cserép. Egy ősz-tél eleji és egy tavasz-nyár eleji virágzási periódusra számíthatunk.
Nyár elejétől a szabadba is kitehetjük, keressünk számára szélvédett, meleg fekvésű, napos helyet. Bőséges locsolást, permetezést és tápanyagutánpótlást igényel.
A papagájvirág gondozása
- Hőigény: Átlagos meleg, télen 10-15 °C.
- Fényigény: A lehető legtöbb fény, de a nyári tűző naptól védeni kell. Virágzásakor mindenképp napos ill. világos helyen kell tartanunk.
- Vízigény: Alaposan öntözzük meg, majd a következő öntözésig hagyjuk a földfelszínt kiszáradni. Télen ritkábban öntözzük. A pangó vízre gumós gyökerei kimondottan érzékenyek!
- Páratartalom: Időnként permetezzük.
- Átültetés: Csak a fiatal növényeket kell évente tavasszal átültetni. A már virágzó növények a kinőtt cserepet szeretik. Két átültetés között azért érdemes a talaj felső rétegét friss, enyhén savanyú talajjal felfrissíteni.