-
Értékesítő
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A csigák mindenevők, de a finom szöveteket azért előnyben részesítik. Peteállapotban telelnek át, a peték fehéresek, gömbölyűek, kb. 2mm nagyságúak. A lárvák 2-4 hét elteltével kelnek ki. Táplálkozni csak éjszaka, vagy esős időben bújnak elő. A kifejlett csigák kétivarúak és kölcsönösen megtermékenyítik egymást. Petéiket a földben levő lyukakba vagy a kövek alá helyezik el.
Hogyan védekezzünk a csigák ellen?
Néhány megoldás furcsának tűnhet, de sok közülük más jól bevált és felmenőink által kipróbált természetes módszer.
A csigáknak sok ellenségük van a gerincesek között. Fogyasztják őket a tyúkalkatú madarak, a acsák, a vakondok, a sündisznók, a cickányok, a lábatlan gyíkok. A csigák petéit és lárváit sokfajta futrinkafaj is fogyasztja.
A mérsékelten tömör, finoman megművelt és lehengerelt palántanevelő ágy csökkenti a csigák búvóhelyeinek számát. A kis ágyások védőkerítéssel és szalagokkal védhetők.
Mivel a csigák éjjel aktívak, menjünk ki este a kertbe, és a zseblámpa fényénél gyűjtsük össze őket. Sós vizet tartalmazó üvegben is gyorsan elpusztulnak. A legjobb, ha a peterakás időpontja előtt végezzük.
Kihelyezhetünk csapdákat is, a levelek alá helyezett, földbe süllyesztett edényekbe sós vagy szappanos vizet tegyünk. Tegyünk ki grapefruit héjat vonulási helyükre. A héjak alatt talált csigák szintén összegyűjthetők. Helyezzünk ki a növények mellé éles köveket vagy tojáshéjat. Ügyeljünk a kert tisztaságára, rendszeresen távolítsuk el a kertből szemetet, és a lehullott leveleket. Kiváló a sörcsapda, az oltatlan mészpór kiszórása, és a csigaölő granulátumok kiszórása. Ha ez nem elég: a közvetlen biológiai védekezés manapság a Phasmarhabditis hermaphrodita fonálférgek alkalmazása.