-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
takarító
-
Értékesítő
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Vállalati jogtanácsos
2024. 11. 21
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A fagyöngy egy félparazita cserje, mely más fák ágain él. A fagyöngynek sok fajtája van, egyikük a Viscum album, amelyet mi európai fagyöngy néven ismerünk. Lássuk, mi a története a karácsonyi ünnepek alatt oly nagy becsben tartott fagyöngynek!
A fagyöngy (Viscum album) története
Elmondhatjuk, hogy a karácsony egyik szimbóluma a fagyöngy volt (nem a fa). A kelták úgy hitték, hogy a fagyöngyöt egy villám hozta létre egy tölgyfán. Azóta a fagyöngynek mágikus erőt tulajdonítanak. Mivel ez a növény mindig zöld, az örök élet jelképe is lett, és Isten által küldöttnek tekintik és szeretik. A fagyöngy keletkezésének legendáját ismerik és tiszteletben tartják egész Európában, és csak jó dolgokat hoznak kapcsolatba e növénnyel.
Régen, és most is, a hagyománytisztelő otthonokban, a fagyöngy olyan növénynek számít, amely szerencsét és jólétet hoz, elűzi a rossz gondolatokat és a démonokat, és fenntartja a harmóniát a családban.
Életteli zöldje, és ragyogó friss, érett gyümölcsei a tél közepén, amikor alszik a természet, szorosan kapcsolódik a Karácsony ünnepéhez, Jézus születéséhez. Rá kell mutatnunk arra, hogy a korai kereszténység nem ismerte el a fagyöngyöt mágikus növényként, mert pogány szertartásokkal hozták azt összefüggésbe, ezért betiltották.
Fagyöngy és csók
Sokan a mai napig koronát fonnak a fagyöngyből, ez az isteni glóriát jelképezi, ami megvédi a házat és a családot a Karácsonyi ünnepek alatt, de szárított formában is tartják. Akasszuk fel valahová a fagyöngy-kompozíciót, és csókoljuk meg alatta a szeretett személyt karácsonykor. A magyarázat szerint, akik karácsonykor csókot váltanak a fagyöngy alatt, azok boldog, hosszú házasságban fognak élni és nem marad el a gyermek áldás sem.
Ez a rituálé a skandinávoktól eredhet. Ők hisznek abban, hogy a fagyöngy a béke és a harmónia jelképe. Ezért összefüggésbe hozzák Friggával, a szerelem istennőjével.
A legenda szerint Baldurral, a fény és tisztaság istenével egy ellenség nyila végzett a csatában. Baldur édesanyja, Frigg, a házasság és szerelem istennője a saját könnycseppjeit a halálos nyílvesszőre kente, mire a könnyek fehér bogyókká változtak. Az istennő ezeket a bogyókat Baldur sebére rakta, ezzel visszahozta fiát az életbe. Örömében az istennő megáldotta a fagyöngyöt. Valamint azt mondta, hogy aki alááll, lehetőséget kap, hogy a szeretetéről egy csókkal tanúbizonyságot tegyen.
Fagyöngy ágacska |
Fagyöngy csokor
Fantáziánk segítségével készítsünk egy kerek fagyöngy-kompozíciót, melyet az ajtó fölé akaszthatunk Karácsony idején, vagy díszíthetjük vele otthonunkat. Nagyon egyszerűen elkészíthetjük. Válasszuk ki a leghosszabb fagyöngyöt, és fogjuk a bal kezünkbe. Tegyük hozzá jobb kezünkkel a többi fagyöngyöt egyenként, egymás után. Hogy kerek formát kapjon, kössük a szárakat az elejéhez egy vékony dróttal. A fagyöngykoszorút díszíthetjük kis gömbökkel, apró szalagcsokrokkal, vagy épp csipkebogyóval és dióval, ez meghitt és rusztikus hangulatot kölcsönöz neki. Végül kössünk rá egy színes szalagot, és akasszuk a kívánt helyére. Mágikus erejű fagyöngydíszünknek készíthetünk egy akasztót, vagy állványt is, fából, ez friss és természetes közeget ad neki.
Ne felejtsd el megcsókolni a fagyöngy alatt a barátnődet vagy barátodat, vagy ha nincs, akkor valaki mást, hogy legyen! Ajándékozz neki fagyöngyöt vagy egy csokrot, hogy kifejezd vele örök szeretetedet és tiszteletedet!