-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
takarító
-
Értékesítő
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Vállalati jogtanácsos
2024. 11. 21
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az úgynevezett "áruhalaknak" nem szabad oxigénhiány jeleit mutatni sem szállítás, sem árusítás közben, tehát nem pipálhatnak a halak, mert ez az oxigénhiány jele. A karácsonyi, élve árusított halakat tehát olyan akváriumban kell tartani, amelyben elegendő oxigénhez jutnak. A Haltermelők Országos Szövetsége és Terméktanácsa egyetért mindezzel, és ezen kívül azzal is, hogy a fogyasztóhoz vásárláskor ne fuldokolva kerüljön szatyorba a hal. Ezért rendeletmódosítást is javasoltak.
Bár a 32/1999-es FVM rendelet módosításának elfogadása megtörtént, a jogerőre emelkedése várat magára - azonban a pontos szövegét nem ismerjük. A Fehérkereszt Állatvédő Liga több módosítást beadott - más állatokra vonatkozóan is - hogy vegyék figyelembe az állatvédelmi szempontokat szállítás közben, és nagyon örülünk, ez a kezdeményezés pozitív fogadtatásra talált a Haltermelők Országos Szövetségénél.
A haltermelőknek felajánlottuk, hogy ha szükséges, akkor segítünk egy hazai jogszabály kialakításában, ami az élőhal-szállításra vonatkozik. Ezt is örömmel fogadták. Európai Uniós szinten ugyanis mindezt nem szabályozzák, ezek a kérdések tagállami hatáskörbe tartoznak. Azt tervezzük tehát, hogy a saját szállítási feltételeinket, eszközrendszereinket figyelembe véve, összefogással, másokkal egyeztetve segítjük elkészíteni a magyar szabályozást.
Annak mindenképpen örülünk, hogy lehet magyar halat kapni, és hogy egyre többet eszünk belőle, az eddigi átlag 3,5 kilónyi évenkénti fejenkénti halfogyasztás 4,2 kilogrammra növekedett - ez egészséges, és a haltermelőknek is jó.
Állatvédőként "csupán" arra kell odafigyelnünk, hogy az asztalra kerülésig ne szenvedjen az állat - mert ahogy ez a tavaly készült videónkban látszódik, 1 éve még megszokott látvány volt a zacskóban vergődő ponty. Az áruházi élőhaltartás átmeneti állapot a tenyésztés és a fogyasztás között - ezért fontos, hogy akár az áruházak saját hatáskörben gondoskodjanak az állatok kíméletéről, megfelelő tartásáról. Örömmel hallanánk hírt ilyen kezdeményezésről!
A fogyasztásra szánt állatok kímélete kötelező - az élő halakat sem lehet hosszú ideig szárazon tartani, és az sem fogadható el, hogy a halat leölés nélkül, élve tegyék zacskóba és adják át a vevőnek. Hal esetében a „fejbecsapás" elfogadható leölési módszer! Kérjük, hogy a halat árusítók kérés nélkül is tegyék meg ezt, mielőtt a halat átadnák a vevőnek! A kulturált halfogyasztást tehát támogatjuk, már csak azért is, mert a hazai halak egészségesek, tudjuk, hogy miként (az állatvédelmi előírásokat betartva!) nevelik őket.
Kulináris élvezetekben gazdag, "lelki béke" szempontjából is nyugodt karácsonyt kívánunk!
Fehérkereszt Állatvédő Liga
Szilágyi István kurátor