-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A biofű Termesztése
Fáradtság mentes, ugyanakkor kitartó munkával saját készítésű búzafűléhez juthatunk!
A legfontosabb szabály mindössze az, hogy csak csíraképes tönkölybúza alkalmas a vetésre!
Ez forgalomban nagy ritkán kapható! A bio boltokban kapható csépelt tönkölybúza nem alkalmas a vetésre, mert nem csíraképes! Vetésre alkalmas tönkölybúza csuhéban, cséplés nélküli vetőmag, besorolása szerint - Öko-10 - es.
A biofű termesztés folyamata:
Áztatás: 1 fő részére, 5-6 dl (turmixolt - ivóvízzel hígított - ivólé változatban) napi fogyasztásához 2 dl vetőmagot egy tálkában beáztatunk 10 óra időtartamra. (estétől- reggelig)
Csíráztatás: A nedvességgel feltöltött magot leszűrjük, majd egy tálcára, vagy falapra helyezzük, letakarva egy ruhával, azt folyamatosan nedvesen tartva, másnap estig csiráztatjuk. Vetés Forgalomban kapható virágládákba (is) vethetjük a kicsirázott magot.
A ládába kb. 7-8 cm vastagságú földet - komposztot - rakunk, azt apróra morzsolva, jól előkészítjük a magágyat. Egyenletesen elosztjuk a kicsírázott magot a felületén, majd virágspriccelővel jól meglocsoljuk, átáztatjuk a földet a maggal együtt. Ezt követően laza szerkezetű földet szórunk rá 1 cm vastagságban. (Nem vastagabban, mert a régi öregek azt mondták, hogy a magnak a földben, hallani kell a harangszót! )
BÚZAFŰLÉ KINYERÉSE
A búzafűlé kinyerésének lehetnek hagyományos, de ugyanakkor profibb módjai. Amennyiben nem akar valaki beruházni, vagy meghatározott ideig kíván búzafüvet fogyasztani, úgy az egyszerű konyhai turmixolást követően gézen keresztül, vagy egy ruhadarabon át szűrje meg a levet.
A turmixolás 1 személyre:
Egy csipetet (amit összefogunk egyszerre) éles ollóval vágjunk le, 2-3 cm-es „tarlót" hagyva, és ugyanezt a füvet vagdossuk a turmixba 1-2 cm-es darabokra. Felöntjük sima - ivó - vagy ásványvízzel - kb: 05-06 liter - és össze turmixoljuk. A keletkezett habot hagyjuk megszállni, de fel is használhatjuk pl: sampon helyett. Ha nincs turmixgépünk, akkor le lehet darálni húsdarálón is: vegyük ki a kést és így ki tudjuk préselni a zöld anyagból a lé tartalmát, ill. présgéppel - mindenkinek a lehetősége szerint.
A BÚZAFŰLÉ FOGYASZTÁSA:
A búzafülé fogyasztásával kapcsolatos kérdések
A kinyert ivóléből naponta akár 2-3 dl-től egészen a napi 6-7 dl.-ig mennyiségig fogyaszthatunk. Érdemes elkezdeni napi egyszeri - étkezés előtt 15-20 perccel a frissen készített búzafűlé fogyasztását. Ezt az adagot hetente lehet növelni akár a 2 -3 x 5-6 dl-ig.
Kitartás - is - szükséges, hiszen ez a termék nem hat azonnal!
Fontos tudnivalók a búzafűléről:
1. Bármennyit fogyaszt valaki, nincs káros hatása.
2. Érdemes a fokozatosságot betartani, mert a szervezetet a méregtelenítési folyamat bizonyos mértékig megterhelheti.
3. A búzafűlét a kipréselést követően 20-30 percen belül el kell fogyasztani, mert vannak olyan enzimek a lében, amelyek ezen az időn túl megváltoznak, ill. átalakulnak.
4. Hűtőben maximum két óráig tárolható úgy, hogy minden eredeti tulajdonságát megőrizze!
5. Aratás után maga a kipréseletlen fű, hűtőben akár 10 napig is tárolható károsodás nélkül.
Megkeresésre - amíg a készlet tart - küldök vetőmagot mindenkinek. Mindenkinek azt kívánom, hogy teljen öröme és megelégedése ebben a „termelési" folyamatban. Továbbá, ha bármilyen jó tulajdonságot tapasztalnak magukon, kérem, írják meg (névvel, címmel), mindannyiunk okulására!
Bioferibá