-
Értékesítő
-
karbantartó
-
Kőműves
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Készítsünk adventi kalendáriumot gyufásdobozokból
A gyufásdobozból készült adventi naptárt több módon is összeállíthatjuk, és megtölthetjük bármilyen nyalánksággal, attól függően, hogy mekkorák a gyufásdobozok, amelyből készült. Én készítettem egyet stancolt gyufásdobozokból, és egyet minidobozokból, amilyeneket a helyi áruházban lehet kapni. Az alább leírt modell a stancolt dobozokból készült.
Amire szükségünk lesz:
- Gumibélyegző-készlet
- Fekete tuspárna
- Dísz-csomagolópapír
- 2,5 cm szélességű piros díszítőszalag
- 1 cm széles piros díszítőszalag
- Kétsoros lyukasztó (a lyukakba fűzzük a szalagot)
- Stancolt gyufásdobozok. A dobozok mérete: 5x8,5 cm, vagy bolti gyufásskatulyák
- Duplaszéles ragasztószalag - (cellux)
Gyufásdoboz kompozíciók |
Az adventi kalendárium elkészítése:
1. Ha stancolt dobozokat használunk, illesszünk össze 25 darabot. Úgy helyezzük a dobozokat, hogy 5 legyen széltében és 5 hosszában. Ragasszuk össze azokat az oldalakat, melyek érintkeznek a szomszédos dobozokkal. Tetszés szerint illeszthetjük össze a dobozokat, de én az általam használt módszer szerinti méreteket adom meg.
2. Miután a dobozokat tetszés szerint összeállítottuk és megragasztottuk, vágjunk egy darab csíkos díszcsomagolópapírt (29x8,5 cm). Ezzel az elrendezéssel a 29 cm elég hosszú ahhoz, hogy az építmény alján legyen a két vége. Rögzítsük a papírcsíkot a dobozokhoz. Mérjünk le egy másik, azonos szélességű papírcsíkot, pont akkorára, amekkora a doboz alja, és ragasszuk rá.
3. Vágjunk egy megfelelő méretű zöld kartonpapír darabot, és ragasszuk az építmény hátsó oldalára. Én húztam egy ragasztó-csíkot a szélek mentén (legjobb, ha a ragasztás idejére kihúzzuk a fiókokat), és ráfektettem a dobozt a zöld karton hátoldalára. Használjunk egy nehezéket, például egy könyvet, amely elég nehéz ahhoz, hogy rányomja a dobozt a kartonra, amíg megszárad a ragasztó.
|
|
4. Vágjunk akkora díszpapír csíkokat, amekkora a fiókok elülső része (kb. 2,5x5 cm). Használjunk különböző papírokat, hogy szeszélyessé tegyük kissé a kinézetét. Miután ezzel elkészültünk, pecsételjük rájuk a számokat 1-től 25-ig a bélyegzővel. Ragasszuk a számozott papírcsíkokat a fiókok elejére. Ezután lyukasszuk ki a lyukasztóval a fiókok elejét, fűzzünk a lyukakba egy-egy darab 1 cm széles szalagot, kössünk hurkot rájuk, ezek lesznek a fiókok fogantyúi. A szalagok végeit ragasszuk össze a fiók belsejében.
5. Vágjunk egy darabot a 2,5 cm szélességű szalagból, olyan hosszút, hogy körbeérje az építményt. Igazítsuk középre, és ragasztóval rögzítsük. Hajlítsunk tetszés szerinti masnikat, és ragasszuk le a doboz tetején.
6. Már csak annyi dolgunk maradt, hogy megtöltsük a fiókokat édességgel. Aztán csak ki kell nyitni egy-egy fiókot minden nap, Karácsonyig...