-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
takarító
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Villanyszerelő
2024. 11. 24
-
Accountant
2024. 11. 24
-
GÉPÉSZ BERUHÁZÓ - MŰSZAKI ELLENŐR
2024. 11. 24
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A növényvédelmi törvény minden földtulajdonos, legyen az termelő, bérlő vagy haszonélvező kötelességévé teszi, hogy június 30-ig gondoskodjon területén az erős egészségügyi kockázatot jelentő parlagfű virágzati részének megjelenését megakadályozni. Ez a határidő elmúlt, így mindenki ellenőrizze területét és gondoskodjon a növény elpusztításáról.
Házikertben jó módszer a rendszeres fűnyírás és gyomzúzás. Arra kell törekedni, hogy minél mélyebben vágjuk le a parlagfüvet, hogy ne tudjon a föld közelében oldalhajtásokat hozni. Nagyobb területek gyomszabályozására kérjünk fel vállalkozókat. A területeket a továbbiakban hetente ellenőrizzük, mert a későbbi esőzések még elősegíthetik az újabb parlagfű keléseket.
Ne várjuk meg, amíg kivirágzik az allergén parlagfű!
A növényvédelmi hatóság a földhivatalokkal együttműködve július 1-je után elkezdi az ellenőrzéseket, és hatósági úton intézkedik a gyomos területek felszámolásáról. Ennek költségeit is és az ezzel járó bírságot, ami 20 000 Ft-tól 5 millió Ft-ig terjedhet, akár az adóhatóság útján is behajtja.
Július 1-től idén is bárki számára elérhető a parlagfű bejelentő rendszer. A rendszer interneten és okostelefonon keresztül is kezelhető, azonban a bejelentés előzetes regisztrációhoz kötött.
Napjainkban Magyarország egyike Európa parlagfűvel leginkább fertőzött területeinek, a lakosság mintegy 20 százaléka szenved az allergia miatt - közölte a Nébih.
Előzzük meg az ilyen kellemetlenségeket, forduljunk növényorvosunkhoz, szaktanácsadónkhoz.