-
Területi értékesítési munkatárs - Budapest
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Területi értékesítési munkatárs - Győr
-
Irodavezető (munkaerő-kölcsönzés) - Szombathely
-
Óvodapedagógus
-
óvodapedagógus
-
Irodai ügyintéző/adminisztrátor
-
Szerelők
2025. 01. 20
-
Promóter - Értékesítő (Tv, Szórakoztató Elektronika) | Miskolc
2025. 01. 28
-
Műszaki- és karbantartási koordinátor
2025. 01. 28
-
Könyvelő
2025. 01. 28
-
.NET fejlesztő
2025. 01. 28
-
Support Service Agent- Cloud szolgáltatások (REF3789B)
2025. 01. 28
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Már elkezdtek hullani a levelek a fákról, így felmerülhet a kérdés, hogy összesöpörjük vagy ne?
Amióta nem lehet égetni a családi házas övezetekben gyakori látvány az összesöpört levelek bezacskózása, matricázása, amit aztán a zöldhulladékként gyűjtenek össze a kukások. Jó hír, hogy az utóbbi években egyre többen komposztálnak, így azért a műanyagzsákok száma is csökken. De vajon össze kell-e söpörni vagy sem?
Érvek amellett, hogy a lehullott faleveleket ősszel ne söpörjük össze
- Természetes talajtakaró: A lehullott levelek természetes védelmet nyújtanak a talajnak a hideg ellen, megőrizve annak nedvességtartalmát és megelőzve a talajeróziót.
- Talajminőség javítása: A levelek bomlása során tápanyagokat juttatnak vissza a talajba, ami gazdagabbá és termékenyebbé teszi azt.
- Élőhelyet biztosít: A lehullott levelek védelmet és élőhelyet nyújtanak számos élőlénynek, például rovaroknak, békáknak és más kisállatoknak, akik így át tudják vészelni a telet.
- Biológiai sokféleség támogatása: A levelek a rovarok, gombák és mikroorganizmusok számára táplálékot és élőhelyet biztosítanak, ami a helyi ökoszisztéma egészségéhez hozzájárul.
- Kevesebb munka: Az el nem takarított levelek kevesebb munkát jelentenek a kertben, kevesebb időt és energiát kell fordítani az őszi takarításra.
Érvek az összesöprés mellett
- Esztétikai okok: A lehullott falevelek rendezetlen, elhanyagolt megjelenést kölcsönözhetnek a kertnek, amit sokan nem szeretnek.
- Gyep egészségének védelme: Ha a levelek vastag rétegben fekszenek a gyepen, az elzárhatja a fényt és a levegőt, ami károsíthatja a gyepet, különösen esős időben, amikor a levelek nedvességet tartanak meg.
- Gombásodás megelőzése: A nedves, összetömörödött levelek táptalajt biztosíthatnak gombák és más káros kórokozók számára, amelyek betegségeket okozhatnak a növényekben.
- Biztonság: A nedves levelek csúszósak lehetnek, ami balesetveszélyt jelenthet a járdákon, kerti utak mentén vagy más területeken.
- Allergia és kártevők: A felhalmozódott falevelek pollen, por és más allergének forrásai lehetnek, valamint rágcsálók és egyéb kártevők fészkévé válhatnak.
Mindkét megközelítésnek vannak előnyei és hátrányai, de jó megoldás lehet, ha például a gyümölcsfák alá összehúzzuk a leveleket, én például a magaságyásokat is levelekkel szoktam takarni, sőt a fagyérzékeny bokrokat is (például füge).
Füge gyökereztetése lépésről lépésre