-
Asszisztens
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Fémipari összeszerelő
2024. 11. 23
-
Hegesztő_villanyszerelő - Külföld
2024. 11. 23
-
Project koordinátor - Dél-Dunántúl
2024. 11. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A magnólia egy igazán impozáns, szemet gyönyörködtető cserje, főleg tavasszal. Egy kis extra törődéssel rengeteg virágot hoz!
A kertészetekben sokféle liliomfát lehet kapni, amelyek többek között virágjuk színében, virágzási idejükben és méretükben különböznek egymástól. A legtöbbjük magnólia lombhullató növények közé tartozik, de akad közöttük örökzöld is. Általában április és május között virágoznak. A virágok színe a fehér és a bíborszín közötti palettán mozog.
Magnólia ültetése
A liliomfa a kissé savanyú talajt szereti. Ezen kívül fontos, hogy a föld jó vízáteresztő képességgel rendelkezzen és gazdag legyen tápanyagban. Válasszunk neki napos, félárnyékos és szélvédett helyet. A növény akkor a legszebb, ha nem éri közvetlenül reggeli napfény. Ennek a virágzáskor van jelentősége, hiszen a magnólia korán virágzik, amikor még előfordulhat éjszakai fagy. Ha reggel ilyenkor napsütés éri, előfordulhat, hogy a virágok túl gyorsan olvadnak fel, amelynek hatására megbarnulnak.
Magnólia gondozása
A magnólia vízigényes növény, ezért az aszályos időszakban bőségesen öntözni kell. Jó szolgálatot tesz, ha a liliomfa tövéhez mulcsot szórunk, mert a földje akkor nehezebben szárad ki.
Miért nem virágzik a növényem?
Magnólia metszése
A liliomfán nem kell koronaalakító metszést elvégezni, de az ágakat virágzás után célszerű ritkítani. Ilyenkor kell a beteg, elhalt és a keresztbe nőtt ágakat eltávolítani.