-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
takarító
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Villanyszerelő
2024. 11. 24
-
Accountant
2024. 11. 24
-
GÉPÉSZ BERUHÁZÓ - MŰSZAKI ELLENŐR
2024. 11. 24
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A Jatropha a kutyatejfélék (Euphorbiaceae) családjába tartozó bokor vagy cserje. Élénkvörös színű virága van, és mivel Nyugat-Indiából származik, figyelnünk kell rá, hogy mindig melegben legyen. Azt viszont fontos tudni róla, hogy egyes részei mérgezők lehetnek.
Mi a Jatropha?
A jatropha (Jatropha curcas) egy évelő, dísznövény. Termése magvakat tartalmaz, melyekből kinyerhető az úgynevezett jatropha olaj, melyet bioüzemanyagként használnak. A jatropha olaj nemcsak üzemanyagként használható, de gyógyszerként is alkalmazzák, például lázcsillapításra. A jatropha magasabb szárazságtűrő képességgel rendelkezik, mint más növények, így száraz területeken is termeszthető.
- Növény típus: Évelő
- Leírás: Élénk piros virágfürtökkel fedett bokor, ami különlegessé teszi az érdekes leveleket.
- Származási hely: Nyugat-India
- Környezet: Otthoni vagy üvegházi tartásra is megfelelő
- Lombozat: Nincs
- Virágzat: Van
- Illat: Nincs
- Gondozás: Egy kis odafigyelést igényel
- Hőmérséklet: 16-29 ᵒC
- Páratartalom: Alacsony
- Fényigény: A közvetlen napfényt kedveli
Milyen talajt kedvel a Jatropha?
Egy általános, jó minőségű virágföld (olyan talaj, amely tartja a nedvességet viszont jó vízelvezetésű) egy kis hozzá adott homokkal megfelelő a számára. Ha te szeretnéd összekeverni a talajt, akkor vegyél: 3 adag durva homokot, vagy perlitet, 2 adag kerti földet, 2 adag humuszt, 1 adag növényi szenet, csontlisztet és mészkőt, vagy egy kis tojáshéjat (ami helyettesítheti a meszet). Mindig lyukas aljú cserepet használj.
A Jatropha öntözése
Tartsd nedvesen a talajt. Ha esővizet használsz, légy óvatos, mert savas lehet. Használj langyos vizet. Csak kétszer tápoldatozd, egyszer áprilisban, és egyszer júliusban.
A Jatropha kártevői és betegségei
Kárt okozhatnak benne a levéltetvek, a viaszos pajzstetvek és ritkán megtámadhatják a takácsatkák és a pajzstetvek. Mindig ellenőrizd az új növényeken a kártevőket, mielőtt az otthonodba, vagy az üvegházba viszed.
A Jatropha szaporítása
Dugványokról és magról nyáron szaporítható. . Az a legjobb, ha a magokat és a dugványokat nedves tőzeg és perlit keverékbe teszed el. Takard le az edényt egy műanyag zacskóval és kösd le gumival, hogy a nedvesség ne szivárogjon ki. Tedd közvetett napfényre vagy fluoreszkáló fény alá. Ültesd át a növényt, ha elég nagyra megnőtt.
Kertészeti tanácsok és gondozás
Megköveteli a jó szellőzést, de mindenkinek nőni fog, kivéve azoknak, akik túl leklesek a locsolóval. Télen csökkentsd az öntözést, és tegyél egy réteg apró kavicsot a cserép aljára, és egy hüvelykkel a talaj tetejére, hogy megakadályozd a szár rothadását.
Mérgezettség: A növény egyes részei mérgezőek lehetnek a háziállatokra nézve.