-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Értékesítő
-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A díszalma (Malus sargentii) termesztése
- Népszerű neve: Díszalma
- Növénytípus: lombhullató bokor
- Család: Rózsafélék (Rosaceae)
- Származása: Japán
- Magassága:180-250 cm
- Terjedelme: 270-450 cm
- Virágzás ideje: Április
- A virágok színe: Halvány rózsaszín rügyek, fehér virágok
- Fényigény: Teljes
- Vízigény: Közepes
- Gondozásigény: Alacsony
Általános tudnivalók a díszalmáról
A legjobban a savas, agyagos talajban nő, közepes nedvesség tartalommal, jó vízelvezetésű napos helyen. Tápláld májustól késő júniusig (virágzás után, de mielőtt a rügyei a következő évre kialakulnának).
Érdekességek a díszalmáról
Jóllehet ezt a növényt törpefaként is lehet nevelni, általában gyakorlati célból tartják, ez a díszalma egy sűrű, vízszintes ágakkal ellátott, édes gyümölcsű cserje. Ez a cserje általában 15-20 cm magasra nő, mivel nincs középső vezérága, szétterjedhet akár 38 cm szélesre is. A rózsaszín rügyekből gazdag fehér és illatos virágok nyílnak (2.5 átmérőjű), minden második évben. A virágokat kicsi és piros termések követik (2.5 cm átmérőjű), amelyek ősszel érnek be.
A borsó nagyságú gyümölcsök édesek, akárcsak a rózsa gyümölcsei, de általában háztartásban nem használják. Gyümölcsei hosszú életűek, és a madarakat is vonzzák. Az ovális, lebenyes sötétzöld levelei, ősszel sárga színt vesznek fel. Az őszi sárga szín kontrasztban áll a piros gyümölcsökkel. A Királyi Kertészeti Társaság, ezt a növényt a Malus Toringo szinonimájaként említi, a Sargentii alcsoportban.
A díszalma betegségei és kártevői
Általában ez a növény nagy ellenállást tanúsít a betegségekkel szemben. Érzékenységet mutat a levéltetűre, a levélfoltosságra és a lisztharmatra. A kártevői nem jelentenek nagy veszélyt rá, de azért figyelni kell a hernyókra, a levéltetvekre, a japán cserebogarakra, a takácsatka és a pajzstetvek.
Felhasználás
Ez egy törpefajta, amely akkor hatékony, amikor kis csoportokban van ültetve, kerítések mellé szegélynövényként vagy élő sövényként. Kisebb kertekbe nem ajánlott, mert csak minden második évben virágzik.