-
Asszisztens
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Értékesítő
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A nyári orgona népszerűségét főleg annak köszönheti, hogy akkor virágzik, amikor a legtöbb cserje már elvirágzott és egy szezon alatt akár 2 métert is nőhet.
Nyári orgona (Buddleja davidii)növekedése
A közönséges nyáriorgona (Buddleja davidii) képes egy szezon alatt akár 1,5-2 métert is nőni. Népszerűségét főleg annak köszönheti, hogy akkor virágzik, amikor a legtöbb cserje már elvirágzott. Virágzása júliustól októberig tart. Külön érdekessége, hogy imádják a pillangók, ez különösen napsütéses őszi napokon nyújt szép látványt. Kifejezetten napfényigényes, nagy, dús bokorrá fejlődik, ha tavasszal megfelelően metsszük vissza.
Sok örömet szerezhet minden kertészkedőnek, mivel nevelése viszonylag egyszerű. Hosszú hajtásai végén hozza az akár 30 cm nagyságú fürtvirágzatát, amely számtalan apró virágból áll.
Virágszínei igen változatosak létezik fehér, kékeslila, rózsaszín, bordós-lilás, kék, sötétlila, bíborpiros, narancssárga színű.
Szoliterként is ültethető, de több fajtát egy csoportba ültetve látványos hatást érhetünk el.
Nyári orgona ültetése és virágzása
Kifejezetten napfény és meleg igényes, árnyékban torzul az alakja. Talajra nem igényes, öntözést csak hosszú csapadék nélküli időszakban igényel. Lényeges kártevője nincs.
Nyári orgona metszése
Minden évben csak az új hajtások végén hoz virágot, ezért a tavaszi metszéskor ne sajnáljuk, bátran vágjuk vissza. Azért is, mert vesszői őszre csak részben érnek be, ezért télen többé-kevésbé visszaszárad vagy visszafagy. Tavasszal aztán a föld közeli részekből erőteljes hajtásokat fejleszt.