-
Óvodapedagógus
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A selyemakác Iránból származik, hazánkban főleg fiatalon nem ritka, hogy visszafagy, viszont a következő videóban bemutatott fajta téltűrőbb az alap fajnál, érdemes ezt is kipróbálnunk.
Selyemakác - Albizia julibrissin 'Ernest Wilson'
A selyemakác 6-10 méter magasra növő, ernyős koronájú díszfa, amely nyáron, több hullámban rózsaszínes pompom virágaival díszíti kertünket.
Selyemakác ültetése
Szubtrópusi származása miatt fiatal korában fagyérzékeny, ha hűvös a nyár nem tudja beérlelni fiatal hajtásait, melyek a téli hidegben elfagyhatnak. A Kárpát-medencében a nyugati országrész kivételével azonban sikeresen nevelhető, különösen az alábbi videóban bemutatott fajtája, amely jobb téltűréséről vált ismertté.
A selyemakác ültetése akár a kisebb kertekbe is jól mutat, sőt az előkertekben is elfér, de az utcafronton is megállja a helyét. A mediterrán országokban utcai sorfa, amely különleges lombozatával, gyönyörű virágaival üde színfoltja a környéknek.
Selyemakác szaporítása
Magvetéssel szaporítható. Fiatal korában viszonylag lassan nő, de később ezt pótolja és terebélyes fává nőhet kerünkben. Aki kényes kertje tisztaságára, gondolja meg ültetését, mivel virága és ősszel levele is pár napos munkát ad a kertbarátoknak.