-
takarító
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Vállalati jogtanácsos
2024. 11. 21
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Lombhullató, akár 7 méter magasra is megnövő cserje. Rövid nyélen ülő levelei kerekdedek, vagy oválisak, a mogyoró leveléhez hasonlítanak. Sárga, korallszerű virágai 4 feltűnő, szalagszerű sziromból állnak, és ősszel, röviddel a levelek lehullása előtt vagy után jelennek meg. A termése csak a következő évben érik be. A termések tojásdad, fás, szőrös tokok formájában jelennek meg, amelyek beérve felnyílnak, és a bennük lévő magokat pedig messze, akár 4 méterre is ellövik.
Könnyen összetéveszthető a mogyoróval, de a mogyoró virága és termései mások.
A varázsmogyoró hatóanyagai:
Cseranyagok, flavonidok, szerves savak, illóolaja, krémje összehúzó és gyulladásgátló, helyi vérzéscsillapító, enyhén antibakteriális, illetve érerősítő hatású.
A varázsmogyoró gyűjtése
Az ágakat tavasszal vágjuk le, és kéregtelenítsük. A leveleket viszont nyáron gyűjtsük be. Gyógyászati szempontból csak ez az egy faj jelentős, bár a többi csodamogyorófaj is jelentős mennyiségű cseranyagot tartalmaz.
Csodamogyoró krém készítése:
500 g vazelint olvasszunk fel, adjunk hozzá 50 g szárított levelet vagy kérget, és rövid ideig főzzük össze. Éjszaka hagyjuk kihűlni, majd másnap újra forraljuk fel, és még forrón szűrjük át előmelegített sűrű szövésű konyhai szitán. Ezután tegyük egy jól záródó edénybe.