5

A fukszia egy kis odafigyeléssel egyszerre akár 80-100 virágot is hozhat. Mutatjuk, hogyan kell gondozni!

Fukszia (Fuchsia) gondozása

Azt nem mondhatom, hogy a fukszia igénytelen növény lenne. Legszebben félárnyékos helyen virágzik. Bőséges öntözést és rendszeres tápanyag-utánpótlást igényel. Lehetőleg évente, de kétévenként föltétlenül át kell ültetni friss, tápdús virágföldbe. A közömbös vagy kissé savanyú talajban érzi jól magát. Gondos ápolás esetén egy-másfél méter magas, törzses fácskává nő, amelyen egyszerre akár 80-100 virág is nyílik. A virágai roppant változatosak, de mindig csüngők. Akkor a legmutatósabbak, ha ablakba, erkélyre ültetjük ki őket, ahol alulról jó rálátás nyílik rájuk. A virágok egyszerűek vagy teltek, a porzók és a bibe látványosan kiemelkednek a sziromkörből. A szirmok gyakran más színűek, mint a csészecimpák. Vannak fehér-piros, piros-fehér kombinációk, lila, rózsaszín és fehér virágok.

Fukszia rózsaszín virággal

 

A fukszia kártevői

A fuksziákat gyakran megtámadják, és tömegesen lepik el a zöld levéltetvek és a liszeskék, amelyek ellen feltétlenül permetezéssel kell védekezni. Erre alkalmas az Actellic, az Applaud és a Decis megfelelő hígítású oldata.

 

A fukszia teleltetése

A fuksziákat télen világos helyen, 12-14 fokos hőmérsékleten lehet átteleltetni. Tavasszal a vesszőket vissza kell metszeni, és meg kell tisztogatni. A Fuchsia magellanica némi takarással a szabadföldön is áttelel. Számos országban társaságok alakultak a fuksziák gyűjtésére. Az USA fukszia-társasága által kiadott listában 2000 hibrid szerepel, de sárga virágú egy sincs közöttük.

Még több virágért nézd meg ingyenes növénykeresőnket!

 

A fukszia szaporítása

A fukszia szaporítása nagyon egyszerű feladat. Lecsípünk egy 10-15 cm-es hajtást, az alsó leveleit levágjuk és könnyű, homokos tőzegtalajjal megtöltött cserépbe ültetjük. Négy-hat hét alatt meggyökeresedik és a nyár elején már virágokat is hoz.

fukszia_szaporitasa_dugvanyozassal

értékelés