-
Értékesítő
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Túl nagyra nőtt már a leander? Nem tudod hol teleltetni, mert nincs garázsod, pincéd, üvegházad? Elmondjuk, mit kell tenned, hogy kibírja a leander telet.
Bár egyre melegszik Magyarország éghajlata, leandert csak azokon a részeken érdemes kint teleltetned vagy kiültetned, ha viszonylag az enyhébb klímája területeken laksz, és ekkor is érdemes elsősorban valamilyen, az időjárási körülményektől védett helyet választani, például egy balkont vagy fedett teraszt. Ha a kiültetés mellett döntesz, akkor is a házfalhoz közeli déli rész mellett célszerű választani.
Ha a teraszon telelteted, akkor sokan elfelejtik ilyenkor a cserép alatti felületet szigetelni, például polisztirol lappal. A növény ágait óvatosan kössük össze, hogy megóvjuk a sérülésektől, valamint így kevesebb helyet is foglal. Az ágait pedig ezután fedjük le egy hálóval. A növény cserepét szintén érdemes szigetelni, például tekerjük körbe buborékfóliával, ez elegendő védelmet nyújt a növény számára.
Leander szaporítása: így gyökereztesd egyszerűen sörösüvegben
Ha egyszerre több leandert szeretnénk átteleltetni, érdemes egymáshoz minél közelebb elhelyezni a növényeinket, így jobban tudják óvni egymást a hidegtől. Amikor pedig már elmúlt a fagy, és közeledik az enyhe idő, a leanderek újra kiköltöztethetőek a kertbe. Ha ősszel nem történt meg a növény metszése, akkor ezt tavasszal érdemes elvégezni.