-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Ha a leander sokáig volt túl hideg helyen, vagy kint fagyvédő zsákban vészeli át a telet, előfordulhat, hogy megcsípi a fagy. Ilyenkor el kezdenek barnulni és hullani a levelei. Mutatjuk, hogyan lehet megmenteni!
A leander teleltetése és fagytűrőképessége
A leander számára a téli 5-10 C fok az ideális. Az érzékenyebb fajták nehezen viselik a fagyokat, és akár már a mínusz 1-2 fokos hőmérséklet is rosszul tűrik. Ha a hőmérséklet mínusz 5 fok alá süllyed, akkor a növény fagykárt szenvedhet. Hasonló probléma állhat elő, ha a teleltető helye (például garázs vagy pince) nincsen fűtve, ezért a leander levele el kezd barnulni, majd potyogni.
Leander: mikor lehet kivinni a teraszra tavasszal?
A leander fagyástünetei
Barna, hulló levelek esetében a legtöbb amit tehetünk, hogy lemetsszük az elfagyott ágakat, fényes helyre tesszük és gondoskodunk róla, hogy ne érje hideg levegő. A cserép felső rétegét szedjük le, és pótoljuk virágfölddel.
A leander betegségei
Egy másik oka lehet a levélhullásnak a kártevők (pajzstetvek, takácsatkák) elszaporodása, ami a téli hónapokban a száraz levegőtlen helyen a növény fonákán jelennek meg. Alaposan vizsgáljuk meg a levelek hátoldalát, s ha látunk a növényen pajzstetveket vagy pókhálószerű szövedéket, akkor olajos rovarölő szerrel permetezzük le a leandert.