Mennyire bírja a muskátli a gyenge fagyokat?

Van olyan muskátlifajta, amelyik simán kibírja, ha fagypont körül alakul a hőmérséklet.

Bár nappal még szépen süt a nap, és meleg is van, a következő napokban fagyhat éjszaka, így elgondolkodhatunk azon, pláne ha tele van virággal a muskátli, hogy kint hagyhatjuk-e vagy sem.

Muskátlifajták, amelyek jobban bírják a hideget

A muskátlik között valóban vannak olyan fajták, amelyek kicsit jobban viselik a hűvös időjárást, de ezek sem igazán télállóak. Az úgynevezett álló muskátli (Pelargonium zonale) például valamivel jobban viseli a hűvösebb időt, mint a futó vagy csüngő muskátli (Pelargonium peltatum). Ennek oka, hogy az álló muskátli erősebb szövetei és vastagabb levelei jobban tűrik a hideg szél és a hűvös éjszakák hatását, de fagyokat ők sem bírnak ki.

Az illatos levelű muskátli fajták (mint például a Pelargonium graveolens) is kicsit ellenállóbbak a hideg idővel szemben. Legfeljebb a +2-4 °C-os hőmérsékletet bírják ki komolyabb károsodás nélkül, azonban ha ennél fagyosabb lesz az éjszaka, akkor tanácsos bevinni őket a telelőhelyükre.

Muskátli teleltetése egyszerűen

A videóban röviden elmondjuk, hogyan érdemes teleltetnetek a muskátlit, hogy tavaszra ne menjen tönkre.

Muskátli teleltetése előtti teendők

Első lépésben le kell vágnunk a nyíló virágokat, és az összes bimbót is, valamint meg kell szabadítanunk a növényt a száraz, beteg, sárguló leveleitől. Ha ezzel készen vagyunk, akkor vegyük számba a potenciális teleltető helyeket.

Muskátli teleltetése lakásban

A muskátlik teleltetésére a legalkalmasabb egy világos és hűvös helyiség, ahol a hőmérséklet nem emelkedik 4-10 °C fölé. Ezen a hőmérsékleten a növény nem fejlődik tovább a tél folyamán, így kiküszöbölhetjük a laza szövetű téli hajtások kialakulását.

értékelés