-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az erdőirtás ősöreg túlélője a Tenerife északi partján élő sárkányfa, amely a monda szerint több ezer éves, ereiben a sárkányok vére folyik.
Tenerife szimbóluma az öreg sárkányfa
"El Drago Milenario" - Több ezer éves sárkány, így nevezik a helybéliek a Tenerife szigetén Icodnál található növénymatuzsálemet, amely a monda szerint ezer éves, sőt van aki még idősebbnek gondolja.
A sárkányfa (Dracaena draco) Afrika nyugati partjainál fekvő szigeteken őshonos növény, hazánkban leginkább kiváló irodai vagy szárazságtűrő szobanövényként ismertek a családba tartozó fajok. Ma a hét Kanári-szigetből ötön megtalálható, de a régi népes állomány, mára pár száz fára csökkent. Ennek egy nevezetes tagja az említett nagyöreg, amely 20-22 méter magas, kerülete is hasonló, s kb. 300 fő ággal rendelkezik.
1917-ben Nemzeti Emlékművé avatták az öreg sárkányfát
Sárkányvér, a Kanári-szigetek értékes exportcikke volt
Az utazók évszázadokig vágták a sárkányfák törzsét, hogy hozzájussanak a sárkányvérnek nevezett vörös nedvéhez. Ezt használták anno az Egyiptomiak halottaik balzsamozásához is. A középkorban kiszárított gyantájának varászerőt tulajdonítottak, vérzéscsillapításra is használták.
A sárkányvért később mahagónifestéknek használták, a 18. századi hegedűkészítők ezzel adtak mélyvörös árnyalatot hangszereiknek.
A nemzeti szimbólumként tisztelt sárkányfa az 1000 pesetás pénzjegyen is megjelenik