-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Junior épületgépész mérnök
2024. 11. 22
-
Könyvelő
2024. 11. 22
-
Takarító
2024. 11. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Mit mondana a gyeped, ha beszélni tudna? Arra kérne, hogy használd ki a tavaszi napokat és minél előbb töltsd fel a talajt élettel! A gyep számára az energiát főként a talajból nyert tápanyagok jelentik. Hallgass a kerted szavára, és alapozd meg egész évi tündöklését vegyszermentes, huminsavas talajjavítással!
Halogatod a gyep szellőztetését, a talaj javítását? Tanácstalan vagy? Esetleg azt tervezed, hogy némi idegen talajjal egészíted ki a meglévőt? Tudtad, hogy van egy könnyebb, gyorsabb út is a zöldellő gyep elérésére? Ez nem más, mint a huminsavas talajkondícionálás..
Ezért kell most belefognod a talajjavításba
A tavaszi talajregenerálásával a gyep jövőbeli szépségéről gondoskodsz. Ha a növényzet már most megkapja a szükséges tápanyagokat, és maximálisan fel is veszi azokat, nagyobb gyökértömeget növeszt, így nagy melegben is hatékonyabban fel tudja venni a vizet. A szárazságtűrő, erőteljes gyep pedig nem hogy túléli a nyarat, de látványnak is pazar.
De ne szaladjunk előre. Nem kell hónapokat várni arra, hogy zöldebb gyepnek örülhess, tavasszal már néhány hét leforgása alatt erőre kaphat a kert. A természet szava diktál, a gyep csak úgy sóvárog a tápanyagok után, ilyenkor a külső segítség is jobban hasznosul.
Humusz, amitől a gyep beindul
Az ideális talaj gazdag az elhalt szerves anyagok (növényi és állati részek) lebomlása során képződő humuszban. Nagy molekulájú vegyületei nem engedik összetömörödni a talajszemcséket, megőrzik a talaj jó minőségét, morzsás szerkezetét. Az ilyen talajban csak úgy pezseg az élet: hasznosul még a legutolsó tápanyag és lehulló esőcsepp is, burjánzásnak indulhat a növényzet. A növekedés szempontjából legkritikusabb tápelem, a nitrogén fő forrását is ez a talajösszetétel jelenti.
Sajnos borítékolható, hogy gyeped humuszhiánytól szenved (ez általános jelenség, nem vagy vele egyedül), ezért láthatod a növényeket sápadtnak, erőtlennek. A talajt pedig száraznak amikor kevesebb égi áldás hullik rá.
Ezért ne műtrágyában gondolkozz
Az, hogy a talajjavításnak, a humusz pótlásának van egy természetes alternatívája, már önmagában nyomós érv. Épp a túlzásba vitt műtrágyahasználat az egyik oka, hogy a talaj szerkezete sokat romlott. Ráadásul költséges mulatság úgy összeválogatni a szereket, hogy minden tápanyagból jusson a talajba. A műtrágyából származó nitrogén egy részét nem is tudja hasznosítani a növényzet, mert eltűnik gyorsan a talajból ( környezetet szennyezi), a foszfor és kálium nagy része pedig felvehetetlen állapotba lerakódik.
A humuszt alkotó, természetes eredetű huminsav és fulvósav viszont remekel e téren, kiváltva a műtrágya felhasználás nagyobbik részét.
Javítsd a talajszerkezetet huminsavval!
A huminsav valóságos energialöketet ad a fűszálaknak, melyek így jóval könnyebben szívják magukba a tápanyagokat, különösen a foszfort. Minderről a gyorsan felvehető, komplex molekulák és értékes nyomelemek tehetnek.
Hallgass a gyepre, próbáld ki a Humin Garden Plust!
A Humin Garden Plus AKTÍV huminsav, amely azonnal hasznosul, így már 1-2 kezelés is látványosabbá teheti a gyepet. Zömök szövetszerkezetet épít, és mintegy 10%-kal emeli a klorofilltartalmat, gyakorlatilag olyan, mintha a masszívabb, zöldebb gyep receptje lenne.
Mivel vízoldható granulátumról van szó, használata nem bonyolultabb, mint egy locsolás. A talajszerkezet teljes javulása ezzel együtt nem megy varázsütésre. Évente többször ismételd a talajjavítást, ha tartósan szép gyepet szeretnél.
Tavasszal a természet eleve magasabb fokozatba kapcsol. Ha zöld gyepről álmodsz, most pótold vissza a huminsavat, ne szalaszd el a kivételes pillanatot!
Molnár Gábor Éva
a füvesasszony