Mikor kell metszeni az aranyvesszőt (aranyesőt)?

Az aranyvessző (aranyeső) a tavasz egyik hírnöke. Egy igénytelen cserje, de a metszést és jó földet rengeteg virággal hálálja meg.

Aranyvessző (Forsythia) ültetése: milyen helyet szeret?

Az aranyvessző gondozását a jó vízelvezetésű talajjal érdemes kezdeni. A meglévő földhöz adott tőzegmoha és a komposzt már a kezdetektől egészséges növekedést biztosít a növény számára.

Az aranyvessző helyes gondozásához az is hozzátartozik, hogy a nagyobb fajtáknak elegendő helyet biztosítunk a növekedéshez. Ennek a növénynek bőséges helyre van szüksége ahhoz, hogy természetesen leomló formájának szépsége megmutatkozhasson.

Megfelelő ápolásának egyik alapszabálya az, hogy olyan helyre ültessük, ahol teljes napfény éri. Bár a legtöbb virágot teljes napfényben hozzák, enyhén árnyékos helyre is nyugodtan ültethetjük.

 

 

 

Aranyvessző szaporítása

Késő ősszel lehajtathatod az ágakat, majd pedig meggyökereztetheted azokat. vékony hosszú vesszői amint földet érnek, gyökeret eresztenek, majd ívesen kúsznak tovább.

Az aranyvessző közepes vízigényű, de szárazságkor érdemes öntözni.

Hasznára válik, ha évente február közepétől május közepéig általános műtrágyával tápláljuk.

pexels---7561667

Az aranyvessző metszése - erre érdemes figyelni

Az csak jót tesz neki, ha néhány évente visszametszünk párat a nagyobb, öregebb ágakból, így elegendő hely marad majd az új hajtásoknak. Mivel lombfakadás előtt virágzik, ne vele kezdjük a kerti metszést, hanem először gyönyörküdjünk a virágaiban, majd csak elvirágzás után metszük vissza. A dús virágzás feltétele, hogy minél több egyéves vessző legyen a bokron, ezért az elhanyagolt bokrok egyre gyérebben virágoznak.

Ők a legszebb  tavaszi díszcserjék>>

értékelés