
A jázmin és a jázminbokor számtalan változatban előfordulnak, és jól megélnek a hideg és meleg éghajlati övezetekben egyaránt. A jázmin nem igényes növény, kevés gondozást igényel.
A sokvirágú jázmin betegségei és ápolása (Jasminum polyanthum)
Kártevői:
Levéltetvek, pajzstetvek és takácsatkák
Ha a jázminbokrot takácsatkák vagy tetvek lepik el, akkor virágzás után azonnal metsszük tövig a hajtásokat. A levágott ágakat távolítsuk el a növény közeléből és kezeljük akta vagy tetű elleni szerrel.
Tápanyagutánpótlás:
A csillagjázmin esetében, ha azt észleljük, hogy a levelek kezdenek megsárgulni, tavasszal tegyünk egy kis műtrágyát rá. Használjunk fél kiló 10-10-10-es műtrágyát. A többi jázminfajtának nincs szüksége műtrágyára.
Harmadik lépés
Virágzás után metsszük vissza a növényeket, bármilyen fajta jázminról legyen is szó. Vágjuk jól vissza a hajtásokat. A következő évben a cserje sokkal dúsabb lesz, a hajtások pedig nem kúsznak messzire, így a bokor megtartja formáját.
Negyedik lépés
A jázmin az első pár évben heti egy öntözést igényel. Ez a növekedési időszakra (a tavaszra) vonatkozik, amikor a növény még fiatal, és nem kapaszkodott meg eléggé a talajban. Az első pár év után már csak akkor kell öntözni, ha tavasszal száraz, csapadékmentes az idő.
Ötödik lépés
A szubtrópusi változatokat legtöbbször szobanövénynek ültetik el. Ezeknek a jázminfajtáknak naponta legalább 4 óra napfényre, vagy 14-16 óra mesterséges fényre van szükségük, továbbá 20-22 °C nappali és 10-12 °C közötti éjszakai hőmérsékletet kell biztosítani a számukra.