-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Így segítheted, hogy a növény még több virágot hozzon. Mutatjuk a listát.
Augusztusban érdemes már néhány évelőt megmetszeni főleg azért, hogy még egyszer virágozzon még a tél beállta előtt vagy az évelő még erősebb, bokrosabb legyen. Íme a lista:
Augusztusi metszés
Rózsák: A másodlagos virágzás serkentése érdekében vágd vissza az elnyílt virágokat és a gyenge hajtásokat. Ez segít a növénynek új rügyeket hozni, és erősíti a bokrot.
Levendula: A virágzás után érdemes visszavágni a levendulát, hogy megőrizze szép formáját, és megakadályozza a fásodást. A metszés során a virágszárakat és a növény tetejét érdemes visszavágni.
Klemátisz (iszalag): Egyes fajtákat, amelyek tavasszal és nyár elején virágoztak, augusztusban vissza kell metszeni, hogy elősegítsd az új hajtások kialakulását és a következő évi virágzást.
Hortenzia: Az elvirágzott virágfejek eltávolítása javíthatja a bokor megjelenését, de figyelj arra, hogy a következő évi virágzás rügyeit ne metszd le. Csak a régi, elöregedett ágakat távolítsd el, ha szükséges.
Mire kell figyelni a metszésnél?
Érdemes a metszést reggel vagy este végezni, mert az kevésbé sínyli meg a növény.
Fontos, hogy a metszőollók és egyéb eszközök legyenek tiszták és élesek, hogy a vágások simák és egyenesek legyenek, ezzel elkerülve a növények felesleges sérülését és a fertőzések kockázatát.
Különösen fontos a fertőtlenítés, ha beteg részeket távolítasz el, hogy ne terjeszd át a betegségeket más növényekre.
A metszés után fontos, hogy a növények elegendő vizet kapjanak, különösen kánikula idején. Az öntözés segít a növényeknek gyorsabban regenerálódni.
Metszés után érdemes tápoldatot is alkalmazni, hogy támogasd az új hajtások kialakulását és a növény általános egészségét.