-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Értékesítő
-
Óvodapedagógus
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Vállalati jogtanácsos
2024. 11. 21
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az én kedvenc virágom és biztos vagyok benne, hogy világszerte másoké is, a rózsa. A rózsa tökéletes virág a szeretet és a barátság kifejezésére. A rózsáknak lenyűgöző illatuk van, aminek édes esszenciája elbódít bennünket. A rózsa világos és vibráló színei elkápráztatják a szemünket, és megfiatalítják a szívünket.
Sokan szeretnének rózsabokrokat nevelni a hátsó kertjükben, de ha belegondolunk ez az egyik legnehezebb kertészeti feladat. Habár én ezzel nem értek egyet. A rózsabokrok metszése és gondozása nagyon is egyszerű, ha betartjuk a rendszeres gondozási ütemtervet. Egy kis kitartással türelemmel és fegyelemmel virágba borulnak majd a rózsabokraink. Íme, néhány jó tanács a rózsabokrok gondozásával és metszésével kapcsolatban.
Rózsabokor gondozása és metszése
Amikor a rózsabokor gondozásáról beszélünk, meg kell értenünk, hogy a tavaszi, nyári, őszi és téli kertészkedés sokban különbözik egymástól. Az alábbiakban az évszaktól függő gondozásról és metszésről lesz szó. A következőkben a rózsabokrok gondozásáról tudhatnak meg többet.
A rózsabokor gondozása nyáron
Tehát, hogyan is gondozzuk a rózsáinkat? Nyáron, a rózsabokroknál el kell végeznünk a talajtakarási munkákat, hogy csökkentsük a betegségek esélyét. Emellett, a rózsáknál kevesebb gyomot kell irtani, és ha megfelelő a talajtakarás, kevesebbet is kell öntözni őket. Három-öt cm szerves talajtakaró anyagot kell szórni a rózsabokrok köré. A rózsaágak lenyesése nagyon fontos, hogy több virágot hozzon. Vannak olyan rózsafajták, amelyek egész évben virágoznak, míg mások csak évente egyszer, júliusban.
A következő lépés a permetezés. A rózsabokor elkaphat valamilyen betegséget vagy rovarfertőzést. Ebben az esetben le kell metszenünk a fertőzött részt, és slaggal kell lemosnunk a növény többi részét. Ekkor a helyi kertészeti boltból beszerzett megfelelő gyomirtó szerrel vagy rovarirtó szerrel permetezzük be a rózsabokrunkat.
A rózsabokor gondozása ősszel és télen
Kora ősszel már ne rakjunk több műtrágyát a növényre. Ez a lakóhelyünktől függően, fagy beállta előtt körülbelül egy hónappal esedékes. Ha ősszel, túl sok műtrágyát teszünk a növényeinkre, azok túl sok virágot hoznak majd, amit a téli hideg megcsíp. Ha olyan helyen élünk, ahol melegebb az éghajlat, akkor nincs szükség a rózsabokraink plussz téli védelemére. A hidegebb helyeken viszont már jó pár centi földdel be kell takarnunk a rózsabokrot.
Vigyázzunk, ne érjen váratlanul a fagy!
A hidegebb övezetben lakóknak meg kell védeniük növényeiket a hidegtől, ezért a rózsabokor tövét jól be kell fedni földdel. A földbuckának legalább 30 cm magasnak kell lennie. Ezt a lakóterület utolsó fagyos napja után egy hónappal kell megtenni. Két héttel ezután, vászonnal be kell takarnunk az egész növényt, hogy megvédjük a hidegtől.
A rózsabokor gondozása tavasszal
A rózsabokor gondozását és metszését kora tavasszal kell megkezdeni. Amikor megpillantjuk a növekedés első jeleit, el kell kezdenünk a rózsák metszését. Ha kicsi duzzadt rügyeket fedezünk fel, azok már a növekedés jelei. Le kell metszenünk és nyesnünk az elhalt és sérült ágakat. Amint ezeket az elhalt részeket eltávolítottuk, a többi tövet is le kell vágnunk, csak 4-5 egészségeset hagyjunk meg. Ezek az egészséges töveknek olyan vékonyaknak kell lenniük, mint a ceruza.
Ezután a rózsabokrokat 1/3-1/2 magasságra vissza kell vágnunk. Ez attól függ, hogy milyen magas rózsabokrot szeretnénk. Egy kifelé néző rügy felett kell levágnunk az ágat. Ez segíteni fogja a rügyeket, hogy felfele és kifele nőjenek. Ettől a bokor közepe nyílt marad, hogy formát kapjon és a levegő jobban átjárja. Tavasszal elkezd nőni a növény, tehát ilyenkor több tápanyagra van szüksége. 3-4 hetente kell tápoldatoznunk. Valamint rendszeresen öntözzük, mivel ez a növekedési folyamatban nagyon fontos lépés. Tippek a rózsa öntözéséhez>>