Értékelve: 1x
(5.0 pont)

A varjúháj fajok könnyen termeszthetők napos helyen, jó vízelvezetésű talajban. Szárazságtűrők és jól bírják a forróságot. A homokos, kavicsos, átlagosan termékeny földet szereti, de megfelelő vízelvezetésre van szükség ahhoz, hogy jól fejlődjön. A varjúháj könnyen terjeszkedik, ha jól érzi magát.
Varjúháj
- Növényfajta: évelő fűnemű növény
- Család: varjúhájfélék (Crassulaceae)
- Magasság: 20-25 cm
- Szélesség: 30-60 cm
- Virágzási idő: június-augusztus
- Virágszín: sárga
- Fényigény: teljes napfény
- Vízigény: szárazságtűrő
- Gondozás: kevés gondozást igényel
A varjúháj gondozása
![]() |
A Sedum rupestre (vagy másképpen s. reflexum) alacsony növésű, örökzöld növény, amely csak kb 25 cmre nő meg, de szélességben elérheti a 60 cm-t is, a szárán pedig szálkásan kihegyezett szürkés-zöld színű levelek találhatók. Az A Sedum rupestre ‘Angelina' sárga levelű kultúrnövény-változat, amelynek a szálkásan kihegyezett sárga leveleinek a hegye gyakran vöröses-sárgásbarna színű. Ennek a növénynek a legfőbb díszítő értékét a levelei adják. Télen, sőt már ősszel a levelek rendszerint pirosas-narancssárga színűvé változnak át. A csillag alakú sárga színű virágok nyáron (június-augusztus) nyílnak, de nem annyira szembetűnőek az ugyancsak sárga leveleknek köszönhetően. A varjúhájat kövi varjúhájnak is hívják, mert sok varjúhajfajta növény a természetben köves-sziklás kőszirteken található meg. A rupestre szó "sziklát kedvelő"-t jelent, ez az elnevezés is utal a természetes élőhelyükre.
![]() |
A varjúháj kártevői:
Nincs semmilyen rovar okozta, vagy kórokozóproblémája. A meztelen csigákra és más csigák kedvelik, ezért nem árt vigyázni rájuk!
A varjúháj felhasználása:
Kiváló talajtakaró. Szegélynövénynek is kiválóan alkalmas. Olyan területekre érdemes ültetni, ahol a lombozata és a virágai egyaránt jól kifejlődhetnek. Sziklakertekbe vagy sírokra, tetőkertbe ültethetők.