Csüngő barkafűz: ezekre kell figyelni metszésnél és az ültetésnél

A csüngő barkafűz, vagy köznapi nevén barkafa egy kis tavaszt hoz a kertbe. Ezekre kell figyelni az ültetésnél, metszésnél.

A csüngő barkafűz vagy más néven szomorúfűz egy másfél-két méter magas fa. Már márciusban virágba borul: barkái szinte a földig érnek, amiket levágva akár csokorba is köthetünk vagy koszorúba is fonhatunk.

A csüngő barkafűz ültetése

A csüngő barkafűz gyökerei nem hatolnak túl mélyre, ezért a tápanyagban gazdag talajban érzi magát a legjobban. Ha többet szeretnénk egymás mellé ültetni, akkor egy-két méteres távolságot tartsunk a barkafüzek között! Mivel kétlaki növény, érdemes inkább a porzós változatát választani, mert akkor hoz szép, tömött gyapjas virágokat. Bírja a napot, de félárnyékos helyet jobban szereti.

 

A csüngő barkafűz gondozása

A többi fűzhöz képest a barkafűz egész jól bírja a szárazságot, de nyáron melegben vagy aszályos időszakban érdemes rendszeresen öntözni.

barkafuz

A csüngő barkafűz metszése

A csüngő barkafűzt virágzás után kell metszeni. Ilyenkor látjuk, melyek azok a hajtások, amelyekre nincsen szükség. A korona kialakításánál oda kell figyelni, hogy kellő fény jusson a fa belsejébe. Ha nem ragaszkodunk a fa formához, hanem sövényt szeretnénk belőle, akkor négy-öt évente alaposan vágjuk vissza.

értékelés