-
takarító
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Kasszás diákmunka Szigetváron (WHC022602)
2024. 11. 21
-
Gyorséttermi Diákmunka A Burger King-Ben. - Győr
2024. 11. 21
-
Diákmunka: Ajándékcsomagolás a IX. kerületben - Br. 2500-3250 Ft / óra
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Ha nem feledkezel el erről, jövőre még több virág lehet a kertedben! Az idei aszály megviselt sok kertet. Ősszel ideje számotvetni, és megnézni, hogy melyik növény bírta jobban a forróságot, a kevés csapadékot, vagy éppen melyiket érdemes másik, esetleg árnyékosabb helyre átültetni.
Az egynyári virágok általában augusztus végére már felmagzanak. Rengeteget tudunk azzal megspórolni, hogy ha jövőre, nem palántát vagy vetőmagot veszünk, hanem összegyűjtjük a magokat, és mi nevelünk belőle növényt.
Virágmagok begyűjtése
A virágmagokat érdemes akkor begyűjteni, amikor a megtok és a szárrész is megsárgult. Videó!
Virágmagok tárolása
A virágmagok száraz, hűvös és fagymentes helyen tároljuk, hogy elálljanak. Kamra egy polca tökéletesen megfelel.
Virágágyás tervezése
Először rajzold le egy papírra a kert tervrajzát. Döntsd el, hova szeretnéd ültetni a növényeket. Jelöld meg körökkel azokat a helyeket, ahová a különböző virágokat ültetni fogod, és írd a körökbe a virág neveit. Figyelj arra, hogy a magasabb virágokat ne tedd az alacsonyabbak elé. A nagyobb növényeket válaszd kerted középpontjába, és középre vagy hátulra ültesd. A kisebb növényekkel kitöltheted az üres helyet, illetve szegélynövényként is használhatod őket.
Virágmagok vetése
A virágmagokat alap esetben tavasszal, a fagyok elmúlása után vetjük a helyére. A hűvös tavasz és idei aszályos nyár miatt azt tapasztaltam, hogy azok a magok, amelyek később kerültek a földbe, nem erősödtek meg annyira nyárra, ezért sokkal jobban megviselte őket a hőség. Ezért 2 választásunk lehet:
- elvetjük még ősszel
- előneveljük tavasszal, és a megerősödött növényt ültetjük a helyére.
Ha az őszi vetés mellett döntünk, akkor az alábbi módon készítsük elő a földet:
- Nagyobb csomókat törd össze egy gereblyével, majd simítsd el a talajt. Ügyelj arra, hogy jól trágyázd meg a földet. A trágyát a gereblyével dolgozd bele a talajba. Az ültetés napján, vagy egy nappal azelőtt érdemes a trágyázást elvégezni.
- Vedd elő a kertről készült tervedet. Figyelembe véve mindegyik növény helyét, ültesd el a magokat, és tartsd be a csomagoláson feltüntetett útmutatót. A különböző típusú virágokat más-más mélységre és távolságra kell ültetni.
- Egy gereblyével óvatosan takard be a magokat. Öntözővel locsold meg a bevetett területet. Annyira öntözd meg a talajt, hogy éppen csak nedves legyen. Ne áztasd el a magokat. Öntözővel jobban tudod ellenőrizni a vízmennyiséget, ha kerti tömlőt használsz, állítsd alacsony fokozatra.
- Napi rendszerességgel gondozd a területet. Ha nem esik az eső, mindennap öntözni kell a magokat. Rendszeresen gyomláld a beültetett területet, finoman óvatosan húzd ki a gyomokat.