-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Értékesítő
-
karbantartó
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Ősz végén felmerülhet bennünk a kérdés, hogyan tároljuk a futómuskátlit, hogy tavasszal újra virágba boruljon? Mutatunk egy teleltetési módszert, amit érdemes kipróbálni.
Akinek volt már valaha futómuskátlija pontosan tudja, nem olyan egyszerű teleltetni. Többféle iskola létezik, hogyan készítsük fel a növényünket a télre.
A futómuskátli téliesítése
Egyesek szerint nem kell semmit sem tenni, egyszerűen a futómuskátlit vigyük be a lakásba, és gondozzuk úgy, ahogyan eddig. Ez a megoldás csak akkor jó, ha a növénynek a naponta nagyjából 6-8 órányi fényt tudjuk biztosítani. Ha ez nem sikerül, akkor az amúgy is vékony szárai elvékonyodnak és lepotyognak.
A futómuskátli teleltetése
Ha a futómuskátli teleltetése mellett döntünk, akkor első lépésként keressünk neki egy jól szellőző, hűvös, de fagymentes helyet például garázst vagy fűtetlen verandát. Utána nekiláthatunk a munkának!
Szükségünk lesz egy nagyobb méretű kartondobozra, egy éles késre vagy ollóra és egy újságpapírra. Ha esetleg nincsen otthon kartondoboz, akkor egy erősebb zsineg is megteszi.