-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Nyáron könnyen előfordulhat, hogy sárgul és potyog a leander levele. Utánajártunk, mit kell ilyen esetben tenni.
A legnagyobb odafigyelés és gondoskodás ellenére is előfordulhat, hogy a leander levelei elkezdenek sárgulni, majd lepotyogni.
Sárgul a leander levele - túlöntözés vagy vízhiány?
A leander levele leggyakrabban azért sárgul, mert nem kap elegendő vizet. Igaz, a leander jól bírja a meleget, de rengeteget párologtat, ezért ahhoz, hogy gyönyörű bokrunk legyen, érdemes akár egy nap kétszer (reggel és este) megöntözni. Ha egész nap tűzi nap, akkor érdemes langyos, állott vizet használni, mert ellenkező esetben a növény könnyen megfázhat. Szintén meghálálja a leander, ha csapvíz helyett esővízzel locsoljuk.
Ha túlzásba visszük az öntözést, akkor is lepotyoghatnak a levelei. Ha áll a cserép alatti tálban a víz, akkor ne adjunk neki többet.
Sárgul a leander levele - amikor nem a víz mennyisége a probléma
A leandert érintő leggyakoribb betegségek egyike az ún. levélperzselődés, amit a rovarok által terjesztett kórokozó, a Xylella fastidiosa okoz. A fertőzés először csak egyetlen vesszőt támad meg, majd innen terjeszkedik tovább a növény többi részére. Ezt onnan lehet a legkönnyebben észrevenni, hogy vízproblémáknál az egész növényről potyog a levél, míg a levélperzselődés eleinte csak egy, később pedig több hajtást érint. Ebben az esetben a beteg hajtást, amint lehet vágjuk le. És adjunk a növénynek csalánlevet. Meg fogja hálálni.