-
Fogtechnikus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Területi értékesítési munkatárs - Győr
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Irodai ügyintéző/adminisztrátor
-
Értékesítési vezető - Budapest
-
Szerelők
2025. 01. 20
-
SZAKÁCS
2025. 01. 30
-
szerviz technikus
2025. 02. 01
-
Szerviztechnikus (Volvo)
2025. 02. 02
-
Promóter
2025. 02. 02
-
Promóter
2025. 02. 02
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Egy kisebb, legfeljebb 1000-1200 négyzetméteres kertbe, ha csak egy-két fánk van, akkor jó választás lehet egy olcsóbb, hengeres elektromos ágdaraló. Megnéztük, hogy egy néhány tízezer forintos noname márka mit tud!
Ágdaráló árak
Az előző cikkünkben részletesen foglalkoztunk azzal, milyen szempontokat érdemes figyelembe venni. Mi most egy olcsó, 2500 wattos, hengeres és körülbelül negyven-ötven ezer forintos ágdarálót próbáltunk ki, mert a kb. 1000 négyzetméteres kertben csak néhány fa, cserje és bokor van. (Ha ennél nagyobb területről lenne szó, vagy egy komplett gyümölcsösről, akkor egy kategóriákkal drágább, nagyobb teljesítményű benzines szecskázó sokkal jobb választásnak bizonyul.)
Ágdaráló elindítása
Az ágdaráló összeszerelése különösebb műszaki tudást nem igényelt. Bárki, aki életében összerakott legalább egy IKEA-bútort, üzembe tudja helyezni. Mivel ennél a terméknél alul van a mulcsgyűjtő, ezért csak akkor indul el, ha rendesen a helyén van.
Hengeres ágdaráló működése
A hengeres ágdaráló magától húzza be a gallyat. Igaz, ennél az olcsó gépnél kicsit rá kellett segíteni. A nagyon szétágazó gallyakat például durvára össze kellett darabolni, de még így is előfordult, hogy jó párszor megakadt a gép és meg kellett fordítani a forgásirányt. Az öt centisnél vastagabb ágakat nem mertük ezzel a géppel ledarálni, de a három-négy centisekkel nem volt gond.