-
Értékesítő
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Szállodai recepciós állás
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Eladó | Szolnok
2024. 12. 02
-
IT data engineer
2024. 12. 02
-
Minőségellenőrzési munkatárs
2024. 12. 03
-
Könyvelő gyakornok
2024. 12. 03
-
Játékbolti kisegítő
2024. 12. 03
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Magaságyást könnyen, gyorsan és fillérekből lehet raklapmagasítóból készíteni. Még ezermesternek sem kell hozzá lenni! 5 perc munkát igényel.
A magaságyás az elmúlt néhány évben reneszánszát éli, mert könnyebben, szebben fejlődnek benne a növények, könnyebb gondozni, és nem utolsó sorban nem kell mélyre hajolni, ha szüretelni szeretnénk vagy a gyomokat kiszedni. Egyetlen hátránya, hogy viszonylag limitált számban lehet bele növényeket ültetni. Tehát aki nagyüzemben szeretne mondjuk paradicsomot befőzni, annak érdemes kapásból 4-5 ágyást megterveznie.
Sőt a tervezésnél azt is figyelembe kell venni, hogy magaságyásból nem lehet eleget készíteni. Nálunk is az évek során egyre több lett. És idén is tervben van véve még 2.
Magaságyás házilag fillérekből - fa vagy tégla?
A barkácsboltokban, webáruházakban kapható magaságyások ára darabonként nagyjából a húsz ezer forintnál kezdődik és a határ a csillagos ég. Ha nem szeretnénk több tízezer forintot kiadni egyetlen ágyásra, és nem vagyunk született DIY-szakemberek, akkor remek választás lehet a raklapmagasító. Hogy miért? Mert olcsó és hamar készen van. (Korábban próbűlkoztam zsalukővel is, de nem voltam elégedett vele, mert a beton hamar átforrósodott, amit növények nem igazán szerették.)
Ha nem szeretnénk több százezer forintot rászánni, jó megoldás lehet még a megmaradt deszka, vagy gerenda, esetleg a tégla. Ez utóbbi annyira nem szerencsés, mert a téglák alá könnyedén befészkelnek a hangyák.
Magaságyás készítése nagyon egyszerűen
Többféle méretben lehet kapni, de a legtöbb helyen a 80 centi széles, 120 centi hosszú és 20 centi magas változatot lehet kapni. Az új raklapmagasító ára nagyjából szintenként 5 ezer forint körül mozog, de használtan már 2-3 forintért is be lehet szerezni a helyi tüzépről vagy raklapokkal foglalkozó webáruházból. Egy ágyáshoz általában kettő-három raklapmagasítóra van szükség.
Magaságyás feltöltése
A feltöltésen sok minden múlik. Ha jól kialakítjuk a rétegeket, akkor majdnemhogy egész évben termelhetünk magunknak zöldséget.
Csak viszonyításképpen én például szeptemberben vetettem spenótot, rukkolát és lollo rosso tépősalátát az egyik ágyásba és decemberben még vígan szüreteltem.(Pedig nincsen fólia az ágyás fölött.) A feltöltésről is készítettem egy videót, hogy mire érdemes figyelni: