Ezért is ültess büdöskét a veteményeskertbe!

Nemcsak szép, hanem a meztelen csigák ellen is hatásos lehet. Elmondjuk, miért.

A büdöskék virágainak színe a sárga szinte minden árnyalatában megtalálható: a citromsárgától a kénes, narancsos árnyalaton át egészen a sötét narancssárgáig. Közös jellemzőjük a nagy tűrőképesség: teljes napsütésben, mérsékelt öntözéssel még a nyár végén is virít, amikor többi virágunk már elszáradtan kókadozik a kertben. Egészen az első téli fagyokig díszíti kertünket.

Miért érdemes büdöskét ültetni a veteményeskertbe?

Büdöske elnevezését jellegzetes illatanyagáról kapta, amely nagyobb tömegben valóban kissé kellemetlen lehet, viszont innen ered a környezetre gyakorolt pozitív hatása.

 

Büdöske gyakori fajtái

Kisvirágú bársonyvirág - Tagetes patula

Kis (15 cm)-, közepes-, (25-30 cm) és magas (35-50 cm) termetű, egyszerű vagy összetett virágú, dúsan elágazó bokros egynyári, amely sokoldalúan felhasználható: virágágyba, előkertbe, kerítések, falak mellé takarónövényként, virágtartó edénybe ültetve. Igénytelen, tényleg jól tűri a nyári hőséget is, betegségek, kártevők nem károsítják.

 

budoske_barsonyvirag_tagetes

Nagyvirágú bársonyvirág (Tagetes erecta)

20-100 cm között változhat a magasságuk, viráguk ugyancsak változatos: a csöves és a nyelves virágok elhelyezkedése szerint lehet szegfű-virágú vagy krizantém-virágú forma, melyek mérete akár a 10 cm-t is elérheti. Virágágyban és virágtartó edényben is pompásan mutat. Legtöbb munkánk vele az elnyílt virágok folyamatos eltávolítása.

 

budoske_nagyviragu

 

Apró bársonyvirág (Tagetes tenuifolia)

bdske_brsonyvirg

értékelés