-
Autófényező
-
takarító
-
Kőműves
-
óvodapedagógus
-
Értékesítési vezető - Budapest
-
Területi értékesítési munkatárs - Győr
-
Területi értékesítési munkatárs - Budapest
-
Szerelők
2025. 01. 20
-
SZAKÁCS
2025. 01. 30
-
szerviz technikus
2025. 02. 01
-
Pénzügyi Gyakornoki diákmunka - Br. 2005 Ft / óra
2025. 02. 02
-
Facility manager
2025. 02. 02
-
Futár - Csömör Auchan Autós Étterem Állás adatai | AmRest Holdings SE
2025. 02. 02
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Ha ezeket a tanácsokat megfogadod, biztosan sikerül házilag szaporítanod a fügét. Videón mutatjuk, mire kell figyelned.
A füge metszése
A közönséges füge a kor előrehaladtával nagy, göcsörtös ágakat hoz, amelyek messzire és szélesre terjednek. Gyönyörű fák, de elég nagy helyet igényelnek, ha hagyjuk őket természetes módon növekedni. A füge azonban jól viseli a metszést. A fügefák metszésének legjobb ideje a téli időszak vége, amikor a fa még nyugalmi állapotban van.
Szaporításhoz azonban kisebb hajtásokat ősz elején is le lehet csípni. Én is így tettem, mert megígértem az egyik kedves barátomnak, hogy készítek neki fügedugványt az egyik fügebokrunkról.
Füge szaporítása vízben
A füge dugványozáshoz kb. 15-20 cm-es dugványokat kell készítenünk, ehhez éles ollóval vágjunk le a növényről hajtásokat, a levél alatt kb. 2 cm-el vágjuk el őket. Én most vízben gyökereztettem.
Füge ültetése, teleltetése
Szereti a napos, védett helyet és az egyenletes vízellátást. A füge a rosszabb minőségű, kavicsos talajon is jól érzi magát, de a szelet nem szereti. A nagyobb bokrokat már nem kell védeni a fagytól, bár nem tanácsos a leveleket alóla összegyűjteni. A kisebb bokrok köré ajánlatos fagy elleni fóliát tenni vagy pluszban szalmával, kartondobozzal körbetekerni, hogy biztosan túlélje a telet.