-
Értékesítő
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Szállodai recepciós állás
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Eladó | Szolnok
2024. 12. 02
-
IT data engineer
2024. 12. 02
-
Minőségellenőrzési munkatárs
2024. 12. 03
-
Könyvelő gyakornok
2024. 12. 03
-
Játékbolti kisegítő
2024. 12. 03
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A palánták fejlődésénél nagyon nem mindegy, milyen ültetőközeget használunk. Mutatjuk, hogyan készítsünk házilag egyszerűen palántaföldet.
Az év számunkra egyik legizgalmasabb időszaka, amikor a hosszú tél után végre elvethetjük a magokat palántának. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy mibe ültessük.
Mire kell figyelni az ültetőközeg megválasztásánál?
A túlzottan savanyú vagy erősen tőzeges vagy lúgos talajok kedvezőtlenül hatnak a csíranövényekre, ezért az üzletekben kapható általános virágföldek többségükben alkalmatlanok palántanevelésre. Ha csak a saját kertünkbe szeretnénk palántákat nevelni, akkor a legegyszerűbb palántaföldet vásárolnunk. Ha a földkeverékbe még egy kókuszrostot is keverünk, akkor azzal is javítjuk a palántaföld szerkezetét. A kókuszrost a saját tömegüknél körülbelül nyolcszor több vizet képes felvenni és megtartani. Hátránya ennek a közegnek, hogy meglehetősen drága, és a bolti palántaföldek nem feltétlen tartalmazzák azokat a mikroorganizmusokat, amelyek hatására a magoncok szépek és erősek lesznek.
Palántaföld házilag
Mi évek óta házilag készítjük a palántaföldet. Ennek több oka is van, egyrészt így rengeteg spórolunk, másrészt a tápanyagot visszaforgatjuk a kertbe, ezzel is elősegítve a fenntarthatóságot, harmadrészt mert nagyon szépen fejlődnek benne a magoncok.
Tavaly pedig annyira jól sikerültek a paradicsom-és paprikapalánták, hogy a felesleget nemcsak a családban, hanem a helyi kertészeti csoportban cseréltük el.
Mutatjuk videón a pontos receptet!