A skót lógófülű macska története
A skót lógófülű macska névjegye a kicsire összehajtott fül, és a fajtával kapcsolatosan kialakult ellentmondásos vélemények. RÉSZLETEK
Tisztelt Édenkertész!
Ma vettem észre az egyik bokromon a képen is látható betegséget. Hirtelen tetűre gondoltam, le is permeteztem, de közelebbről megfigyelve apró petének látszik, az egész bokrot ellepte. És ahol nagyon vastagon van, ott már sárgul, szárad, és hullik is a levele.... A levél fonákán apró, kis szőrös hernyók vannak. Lehet, hogy ezek rakták a petéket?? Lehet, hogy a szárasság miatt támadták meg? Már jó ideje nem volt eső. Mivel tudnám leghatékonyabban lekezelni? Köszönöm gyors válaszát!! Edit
Kedves Edit,
ha jó látom, akkor kecskerágója van, ami eléggé pajzstetves. A kecskerágó pajzstetű ellen így tud védekezni:
A kecskerágó-pajzstetű ellen a bokor fás részeit és leveleit is kezelni kell, rovarölő szeres permetezéssel, de előtte metssze vissza a bokrot, amennyire lehetséges. A levágott részeket semmisítse meg (égesse el). A megmaradt ágakat, vesszőket kefével dörzsölje le, majd erős vízsugárral verje le.
A permetezésre elsősorban felszívódó szerek alkalmasak: a szabadforgalmú szerek közül az Actara. 2-3 alkalommal permetezze a bokrot 8-10 napos időközzel. A pajzstetű hím egyedei hosszúkásak, fehéres színűek, a nőstények szélesebbek és barnás színűek. A lehullott, fertőzött leveleket gyűjtse össze, a már nem élő növényi részeket a kártevők elhagyják.
Tapasztalatok szerint a kecskerágón kívül más fás növényeket is megfertőzhet, ezért érdemes a szomszédos fákat, bokrokat is egyszer lepermetezni, valamint a későbbiekben figyelni.