A skót lógófülű macska története
A skót lógófülű macska névjegye a kicsire összehajtott fül, és a fajtával kapcsolatosan kialakult ellentmondásos vélemények. RÉSZLETEK
4. éve nevelem az ananásznövényem. Hogyan tehetem termővé, mit kell tennem és mikor?
francesco
Kedves érdeklődő!
Az ananász tipikus trópusi növény elegendõ napfényt és csapadékot igényel, ez utóbbi eloszlására érzékeny.
Az ananász valamennyi jó fizikai tulajdonságú talajon eredményesen termeszthetõ. Nagyon fontos a talaj jó vízelnyelõ képessége. A kötött agyagtalajok alkalmatlanok, mivel az ananász nem tûri a vízborítást. A lösz vagy homokos lösztalajok a legkedvezõbbek, de a tápanyaggal jól ellátott homoktalajok is megfelelnek. A nitrogénen és foszforon kívül aránylag sok káliumot igényel, magnézium- és vasigénye is jelentõs. A túlzott N- és P-ellátottság gyümölcsrothadást idéz elõ, a kálium javítja a termés ízét és a növény ellenálló képességét, a nagy kalciumtartalom pedig klorózist okoz. A talaj optimális pH-értéke 4,5-5,5 lösztalajokon 5,5-6,2 között van.
A termesztett ananász virága önsteril, és csak abban az esetben hoz magot, ha vadon élõ fajták is találhatók az ültetvényben. A magról kelt növény 2-2,5 év után hoz gyümölcsöt. Magról való szaporításával csak új fajták elõállításakor foglalkoznak. A vegetatív úton szaporított növények mintegy másfél év múlva hoznak termést.