Macska ápolása helyesen: szőr, fog, fül, szem, karom
Hogyan kell ápolni a macskánk szőrét, hogyan tisztítsuk a fülét és a szemét? Válaszok a cikkben! RÉSZLETEK
Tisztelt szakértő! Van egy 3 éves kb. 70 cm citromfám. Az idén tavasszal március közepén először megjelent az első virág, amiből most már majdnem egy diónyi lett! Örültünk!! Ezután felgyorsultak a dolgok, mert sorra jöttek a virágok, sőt laikus szemmel talán még sok is, mert van több olyan ág végződés ahol 10-12 kisebb-nagyobb bimbó is van! Már ez is lehetne egy kérdés, hogy normális ez? De nem ez a fő gond, hanem ahogy a virágok jönnek sorban, a közben kb. borsónyi nagyra nőtt citromok meg peregnek le sorban! Sajnos, most már egy nagyobb, még az első virágokból kifejlődött, olyan nagyobb babszemnyi is leesett!
Segítséget kérnék, hogy hogyan állíthatnám meg a hullást. Kártevő nincs rajta, mert figyeljük a pajzstetveket és lemossuk időnként. Nem permeteztűk semmivel. Kérném a tanácsát. Köszönöm! Fényképet mellékeltem.
Jelen esetben szerintem arról lehet szó, hogy a fa valamilyen stressz hatást kaphatott, ami lehet ettől a hirtelen bejött melegtől, vagy a páratartalom ingadozástól. Ezért a növény gyorsan elkezdett örökítőanyagot termelni, ami a virág, és az abból képződő termés, ami a magot tartalmazza. Az ezt követő hirtelen gyümölcs hullás azért alakulhatott ki mert egy fiatal fa nem tud ennyi gyümölcsöt kinevelni, így azokat elhullajtja. Ez egy természetes szelekció, ami nem feltétlen rossz, de azt szoktuk mondani, hogy az első két évben célszerű az irányított gyümölcs illetve a virág ritkítás.
Ez azért fontos hogy a növény ne a gyümölcsökbe tegye bele a hasznos energiát, amit a fotoszintézisben megtermelt, hanem a növekedésre és kifejlődésre. Ezen időszak alatt rajta lehet hagyni első évben egy-kettő termést a, a második évben hármat-négyet, és emellett adagolni kell a növénynek vagy levélen keresztül felszívódó lombtrágyát, vagy talajba kijuttatott tápoldatot, ami garantálja a megfelelő mennyiségű felszívódó "ételt" a növénynek.
Itt fontos megemlíteni, hogy ahogyan a túlgondoskodás az öntözésnél úgy a túlzásba vitt tápanyag kijuttatás nagy veszély a növény számára ugyan is a nagy mennyiségben a növény gyökereire a toxikus hatást fejthet ki. Remélem tudtam segíteni.
Kertbaráti üdvözlettel Megyeri Szabolcs