Mit kell tudni a császárpingvinről?
Elég ránézni egy kis totyogós pingvinre ahhoz, hogy azonnal mosolyora húzódjon a szád. Az alábbi cikkben a császárpingvinről tudhatsz meg néhány információt. RÉSZLETEK
Mintegy 40 db gyümölcsfám van, jó részük mandula, de van dió, meggy, kajszi, körte, alma és szilva is. Szeretném idén ősszel betrágyázni őket, kaptam is istállótrágyát. Nem nyers trágya, hanem érett, fekete már-már humusz. A terület régen nem volt szántva, csak kaszálva a fák alját szoktam csak évente egyszer-kétszer, ősszel esetleg tavasszal is megásni. A talaj agyag. Van egy idős körte és dió fa,a többi még gyerek (kb 6 éve kezdtem el a csemeték ültetését, azóta pedig folyamatosan pótolom az üresen maradt helyeket). A kérdésem annyi, hogy a trágyát hogy helyezzem ki? A terület lejtős, ezért gondoltam a fák felett egy sávban ásom be a trágyát, vagy a fa mellett körbe tegyem, vagy elég a fa körületén megásott kb 1*2mes téglalapba beásni. Esetleg csak szétteríteni? Vagy egy részét ássam be, a többit terítsem szét? Ha még a tél folyamán szétterítem, akkor nem fenyeget a veszély, hogy nyáron kiégeti a fákat? Előre is köszönöm a választ : )
A legrosszabb módszer a fa melletti 1-2 négyzetméterre tenni a trágyát, kivéve a frissen telepítetteket. A gyökérzet felszívó része zömében a korona kerületének megfelelő kör vonalában van. Tehát vagy ilymódon körbeásva juttassa ki a trágyát (amely ilyen állapotban egyáltalában nem égető hatású) vagy a sorok mentén párhuzamosan árokba, kb. 40 cm mélységre, mint ahogyan tervezte is.