Előzzük meg a petárdabaleseteket!
PetárdaSTOP-ot kérnek az állatvédők Szilveszterre. Az óévbúcsúztatókor használt pirotechnikai eszközök durva hang-és fényhatásai a házi kedvencek számára sokkos pánikot okozhatnak. RÉSZLETEK
Tisztelt Szakértő!
Kollégámtól kaptam egy déli gesztenyét múlt évben, gyönyörűen fejlődött bent az irodában, később azonban (valószínűleg túlöntözte a takarítónő) drasztikusan elkezdtek hullani a levelei és elkezdett elszáradni. Egyik kollégám javaslata alapján az elszáradt részeket eltávolítottam, a növényt pedig átültettem. Heti egyszer van öntözve, mérsékelt mennyiségű vízzel (nedves legyen a földje). Ma vettem észre, hogy egy gomba nőtt ki mellette és az egyik szár tövében fehér gumók jelentek meg. Mi történhetett vele? A másik kérdésem pedig, hogy hogyan érhetem el, hogy újra kihajtson?
Előre is köszönöm a segítséget!
Elég sötét helyen van, így kellene tartani:
Ültesse át egy másik cserépbe, humuszban gazdag talajba. Ajánlatos alátétet helyezni a cserép alá, amely felfogja a felesleges öntözővizet. Két öntözés között hagyja kiszáradni a talajt.
Keressen a Déligesztenyének egy meleg és fényes helyet. 18-23°C közötti hőmérséklet optimális a növény számára. Ügyeljen arra, hogy sose legyen 10°C-nál alacsonyabb hőmérsékleten.
Rendszeresen, hetente egyszer öntözze meg a Déligesztenyét (Castanospermum australe). A napsütéstől függően olykor több vizet igényel. A Déligesztenye nem igényel sok törősést, mindössze arra ügyejen, hogy a vízellátása valóban rendszeres legyen.
Tavasszal és nyáron egy kevés zöldnövényeknek való tápoldatot az öntözővízhez, így a növény szépen fejlődik majd. Amennyiben azt szeretné, hogy a Déligesztenye nagyobb nőjön, úgy ültesse át egy nagyobb cserépbe. Kis cserépben kompakt termetű marad.
Egy-egy nyári zápor alkalmából állítsa ki a növényt a szabadba, így a zápor lemossa a levelekre lerakódott port. Ugyanebből a célból olykor permetezze be esővízzel.
Déligesztenye virágzása
Amennyiben télen szarazabb és hűvösebb körülmények között tartja a Déligesztenyét, úgy előfordulhat, hogy sárga-piros pillangós virágokat bont a későbbiek folyamán. Sajnos a szobanövényként tartott Déligesztenye csak nagyon ritkán virágzik, a növény legfőbb díszítőértéké a fényes levélzete adja.